Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Stefan, 21 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Z zewnątrz ładny, silnik bardzo dobry, dobre wyposażenie: 4 poduszki, ABS z EBD, wspomaganie kierownicy, centralny zamek na pilota, alektryczne szyby z przodu, elektryczne i podgrzewane lusterka, w sumie tylko klimy nie ma. Z wad moze troszke za twardy, no i mółby być troszke ładniejszy w środku, ale jak już mówiłęm przedtem miałem Peugeota 605 całego w welurze no i to nie ta klasa wykonania wiec sie przyzwyczaiłem i rażą mnie te plastiki.
Jak stoi na skrzyzowaniu to tak jakby był wyłączony, ładnie przyspiesza zancznie lepiej niż 2 litrowy Peugeot 605, w sumie 10,3 s do setki na taki samochód to chyba lepiej niz dobrze.
Biegi ładnie wchodzą, moze troche za duże wychylenia ale mozna sie przyzwyczajć.
Dość twarsy ale w miare cichy jak na francuski samochód to bardzo twardy, i słychac go na dużych wybojach, ale ma zwykłym asfalcie przy umiarkowanych dzirach czy kocich łbach jest cichy.
Kijowo bo to kombi jak patrze do tyłu to tylko zagłówki widze to samo w wstecznym lusterku, natomiast boczne sa dobre, lewe asferyczne wszystko dobrze widac, na boki i do przodu tez bardzo dobrze.
Wygodne przełączniki przy kierownicy, w sumie wszystko ok ale radio mogło by być wyzej bo jak pasazer przełącza to kietrowaca ma utrudnione zmiany biegów na 1, 3 i 5
Całkiem ok, jak jest - 20 to niestety grzeje się z jakies 10 minut zanim zacznie odmrażać, nie ma klimy wiec nedza, no i w zimie to tylnych bocznych szyb w miescie nie udało sie odparować, na trasie gdzies po 150 km wyschły.
Spodziewałem sie ze bedzie dużo gorzej, w porównaniu z Toyota Corollą jest doskonale, kierowca i przedni pasażer mają bardzo dużo miejsca, z tyłu jezeli przednie fotele nie są wysuniete na maksa też bardzo ok, co do wyskości ja mam 1,85 a nad głową jeszcze jakies 15-20 cm z tyłu z przodu chyba tez ale to kombi.
Jak już mówiłem, na skrzyżowanie raz myślałem że mi zgasł :), na trasie jak przyspiesza sie do 4000 obr. to bardzo cicho potem z lekka buczy ale nie uciążliwie, na autostradzie przy 150 cicho silnik mało słyszalny, zewnetrzne szumy były ale to przez relingi i narty na nich, wiec normalnie pewnie jest lepiej.
Niby ma palic 7,7 srednio jak ja jezdże i ostro przyspieszam to komputer pokazuje jakis 17 ale jak sie jedzie na 5, 60 km na h to pali jakies 5,5 - 6 no w sumie da sie zmiescic srednio w tym co podaje producent ale wtedy na pewno nie poprezyspieszamy sobie w 10,3 do setki moze w jakis 20s i nie przekroczymy 80km/h
Może nie najtańszy ale jak sie weźmie np Opla Astre spóbuje dodać takie wyposażenie jak Megane bo Astra nie ma nawet ABSu w stanadardzie to wychodzi chyba najtańsze Kombi w takim standardzie oczywiście w swojej klasie.
Zero usterek, tylko klocki zmieniane przy 80.000 , przy 100.000 trzeba bedzie tarcze zmienić.
Cóż mnie jeszcze nie zawiół, zobaczymy z czasem.
Renault Megane I Kombi