Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

calaPRAWDAoMEGANIE, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba to ze nie jest wcale takie awaryjne i zle jak to wszedzie wszyscy mówią. Znajomi pokupywali same audi i volkswageny i to raczej oni maja wciaz problemy a nie ja. Ale oczywiscie nikt mi w to nie wierzy ;-) a ja wciaz jezdzie i jezdze i sie z nich smieje...
Calosc oceniam bardzo pozytywnie. Tak jak wspominalem znam wlascicieli ktorzy narzekają ale najczesciej sa to ludzie ktorzy kupili megane sprowadzoną z niemiec od handlarza ktory zapewnial ze auto jest od 1 wlasciciela i po wymianie kompletnie wszystkiego. No a pozniej sie narzeka ze francuzy awryjne. Ja nie mam zadnych problemow. Tylko leje paliwo i oczywisice wymieniam wszystko na czas czyli plyny i filtry.
Bardzo dynamiczny i zarazem elastyczny. Zero awarii. Mialem okazje jeżdzić meganą z silnikiem 1,4 16V i chcialbym doradzic przyszlym wlascicielom ze jezeli planuja zakup sedana lub kombi to tylko z silnikim 1,6 lub 1,9 w przeciwnym razie będą odczuwali brak mocy a przy zaladowanym aucie to juz wogole porażka.
Przelozenia nieco dlugie ale chodzi bez zarzutów.
Dobrze trzyma sie drogi i reaguje na kazdy ruch kierownicy. Jestem zadowolony.
Widocznosc bardzo dobra we wszystkich kierunkach. Nie ma problemu z parkowaniem lub cofaniem.
Wszystko na swoim miejscu tak jak powinno byc.
Auto nagrzewa sie bardzo szybko wiec w zimne dni dostarcza cieplego powietrza juz po przejechaniu 1km. Gdy nagrzeje sie calkowicie to naprawde potrafi byc bardzo goraco. Jezdze duzo na zimowe wypady i spokojnie mozna jechac w krotkim rekawku ;-) a co do lata - mam klimatyzacje, w pelni spelnia moje oczekiwania.
Miejsca jest dla kazdego pod dostatkiem. Ja sam mam 185cm i spokojnie jeszcze moglbym odsunac fotel do tylu. Jedyny minus to chyba taki ze siedzenie w meganie jest wysoko. Tak wiem ze jest regulowane ale pomimo max.opuszczenia w dół mnie wciaz wydaje sie jakbym siedziel w autobusie i widze wszystko i wszystkich. Chyba bylem przyzwyczajony do innych aut gdzie siedzialo sie nisko no ale nie tutaj - to jedyny minus ktory naprawde mi przeszkadza.
Chyba jak w wiekszosci aut tej klasy do ok 120 - 130 km/godz. jest w miare cicho a pozniej zaczyna sie robic glosniej. Ale radyjko gra i nic nie slysze ;-)
Czytalem wiele opinii na temat silnika 1.6 i w wiekszosci ludzie sie wypowiadają iz auto jest bardzo ekonomiczne i zuzywa im ok 7 litrów w miescie. Moje zdanie jest takie - auto, autu nie równe. Jezdze w miare spokojnie i ekonomicznie i spala mi ok 10 litrów lpg. Na trasie z klimą 8/9 litrów. Jezdze na instalacji sekwencyjnej (innej nie polecam)
Za naprawde niewielkie pieniadze mozna kupic fajny samochodzik z niezlym wyposazeniem.
Przed kupnem tego auta kazdy odradzal mi francuza. Mowili ze czesci bardzo drogie, ze wciaz sie psuje i tego nikt nie kupuje. A ja wszystkim którzy tak mowili powiem tak - gówno prawda. Wy sobie jezdzijcie tymi \"NIEZAWODNYMI\" niemcami a ja sobie bede jezdzil meganką. Po drugie jestem pewny tak jak wspominalem iż auto, autu nierówne. Wiem ze sa egzemplarze ktore notorycznie sie psują i faktycznie jest to prawda. Ale znam ludzi ktorzy jezdza maganami i sa bardzo zadowoleni tak jak ja. Dodam jeszcze ze nie ma co sie oszukiwac, jezeli kupujecie sprowadzoną megane z przebiegiem 400tys.przekręconą na 130ty.to nie dziwcie sie ze bedą sie wam wciaz psuły. Z tąd biorą sie pozniej negatywne komentarze. Lepiej poszukac zadbaną i szanowaną megane z pewną historią nawet jezeli kosztuje troche wiecej niż zmagac sie z trupami przywiezionymi z zagranicy. Jezeli juz uda sie wam kupic zadbane auto to bedziecie sie nim cieszyc tak jak wiekszosc posiadaczy maganek. Aha-ceny czesci niczym nie odbiegaja od innych marek.
Zawieszenie nie nalezy do najtrwalszych ale....to nie wina zawieszenie tylko polskich dróg. W kazdym aucie co jakis czas trzeba robic a to jakąś tuleje, gałke czy drązek bo jezdzimy po dziurach a nie po drogach - niestety polska rzeczywistosc.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

9,2