Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Agnieszka, 7 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.6 16V kombi, wiadomo nie jest to auto na wyscigi, ale do miasta, czy wyprzedzania silnik wystarczajacy, dobrze pracuje, cicho, dopiero zaczyna mruczec przy 150 km/h
Układ elektryczny : Lusterka tylne nie chca sie otworzyc
Zawieszenie : Czeste wymiany elementow zawieszenia, ale takie mamy drogi
Inne : niedzialajaca wewnetrzna blokada drzwi
Jezdze autem od 3 lat i jestem z niego zadowolona, prowadzi sie go przyjemnie, przyspiesza bez oporow. Zaczyna sie robic glosna przy 150km/h, ale do zniesienia. Brak jak do tej pory powaznych usterek, tylko naprawy eksploatacyjne. I do tego ladnie sie prezentuje.
Wymiana elementow zawieszenia, ale to chyba normalne przy takiej jakosc drog jaki mamy. Wysoka kultura pracy silnika. Dosc tanie czesci. Wcale nie jest tak awaryjna jak to o franzuzach sie mowi. Byc moze mi trafil sie egzemplarz tak zadbany Jedyna wieksza naprawa to wymiana sprzegla
Skrzynia pracuje bardzo ladnie jak do tej pory, a jest to auto juz 16 letnie. Nie ma problemow przy przekladaniu biegow, co w Mitsubishi Lancerze zdarzaly sie niejednokrotne.
Auto prowadzi sie bardzo miekko i przyjemnie, na dziurach przy wiekszych predkosciach tyl myszkuje po drodze, ale moze to tylko przy kombi tak jest. Bardzo fajnie uklada sie w zakretach, swietna do manewrowania na ciasych parkingach, skretna mimo tego, ze jest duza (kombi),
Widocznosc akurat w kombi bo tylko o tym nadwoziu moge sie wypowiadac, jest naprawde dobra, i dodatkowo plus za lusterko asferyczne, ktore pomaga. Nie ma zadncego problemu jesli chodzi o widocznosc
Ergonomia daje 4 , fotele wygodne, w szczegolnosci tylne kanapy. Pasazerowie tylnych siedzen sa zachwyceni. Jedyne co mi brakuje to zbyt plaskie siedzenie kierowcy oraz sterowanie tylnymi szybami(miedzi fotelami kierowcy i pasazera) w innym miejscu niz przednimi(na drzwiach kierowcy) i za to daje minus, oraz brak uchwytow do napojow- trzeba otworzyc schowek. Schowana zapalniczka za szufladką. Troche malo schowkow
W zimie szybko mi nagrzewa, ale latem ciezej o schlodzenie. Jesli auto jest w cieniu chlodny nawiew jest prawie jak kilma, jednak nagrzane auto, trzeba otworzc szyby. To chyba jest w moim aucie na minus
Przestrzeni nie zabraknie dla nikogo, ja mam kombi, wiec bagaznik bardzo chwale, wszystko pomiesci, z przodu dla kierowcy i pasazera miejsca sporo, z tylu tez nie jest zle.
W trakcie normalnej jazdy auto przyjemnie pracuje, przyspieszajac slysze jedynie cichy swist. Natomiast auto robi sie glosne przy predkosci 150km/h, ale wiadomo ciagle sie tak nie jezdzi. Podczas postoju auta nie slychac.
Normalne wymiany eksploatacyjne, plyny, oleje, czesci. Nie sa drogie. Nie ma duzego apetytu na paliwo, choc w miescie wiadomo, potrafi do 8-10 litrow lyknąc. Koszty sa adekwatne do wielkosci i klasy auta
Adekwatny stosunek ceny do jakosci, akurat w przypadku mojego egzemplarza sprowadzanego z Niemiec. Wiadomo, ze to jest nizsza klasa srednia wiec nie mozna rzadać zeby jakosc byla Mercedesa a cena Seicento. Jestem zadowolona bo kupilam auto w bardzo dobrym stanie i dbajac o nie, wymieniajac wszystko co trzeba na bierzaco, tak pozostalo. Solidna blacha, zadnej rdzy, kierownica szyta skorzana, welur, lakier z efektem perly.
Do drobnych usterek muszę zaliczyc problemy z elektryka tylnych szyb, problemy z automatyczna blokada drzwi od wewnatrz, ktora przestala dzialac. Poza tym auto nie robilo niemilych niespodzianek
Jak do tej pory nie mialam zadnej powaznej usterki. Jedyna naprawą byla wymiana sprzegla koszt ok. 1000 zl. Zadnych wiecej awarii, ktore wyplukalyby kieszen

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,3