Ocena kierowcy - Renault Megane I Sedan

Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Renault Megane I Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Jestem zadowolony. Porównując cenę do roku prod/bogatego wyposażenia oraz jego stanu technicznego nie żałuję zakupu. Nie jest to auto moich marzeń, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.
Generalnie nie jest źle. Powyzej 120km/h robi sie troche głośno. Dość elastyczny. Posiadam wersje sedan. Autko z silnikiem 1,6 16v. Przyspiesza też nie najgorzej. Ogólnie jest dobrze. Przebieg 85 tyś.
Hm, narazie nie mam ze skrzynią żadnych problemów. Biegi "znają swoje miejsce". Jednak drgania silnika sa przenoszone i czuć to na dźwigni zmiany biegów.
Bez problemów. Auto narazie nie jest wyeksploatowane. Nic nie stuka. Prowadzi sie pewnie zarówno przy niewielkich prędkościach na krętych drogach jak i przy dużej szybkości.
Widoczność doskonała. Duże lusterka wsteczne, podgrzewane. Posiadam wersje sedan. Do tyłu też jest bardzo dobrze.
Na ergonomie nie narzekam. Wszystko łatwo znaleźć, w zasięgu ręki.
Klima działa jak należy, ogrzewanie szyby z tyłu również. Ogrzewania nie miałem okazji jeszcze wybróbować jak należy.
Tu byłem zaskoczony. W środku bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Jestem wysoki (190) na brak miejsca nie narzekam, pasażerownie z tyłu również. Bardzo wygodne fotele (fotel kierowcy mam z pełną regulacją). Na uwagę zasługuje bagażnik (sedan), naprawdę olbrzymi. Przydałby sie jeszcze podłokietnik z przodu.
Do 120 jest bardzo dobrze. Powyżej robi sie troche głośno.
Wlączona klimatyzacja cykl mieszany (miasto/trasa/autostrada) średnio około 6,5 - 7,0 jeżdząc z wyczuciem. Goniąc go na autostradzie spalił mi maksymalnie 8l. W miescie spalił najwiecej 8,5 (jezdzac agresywnie). Nie serwisuje Meganki w ASO, tylko u znajomego mechanika. Ceny części "bardzo normalne". Autko ma przejechane 85 000 narazie tylko wymiana filtrów i oleju oraz przymierzam sie do wymiany rozrządu i klocków.
Jak narazie nic sie niedzieje. Autko jest z 2001 roku. Jestem drugim włascicielem. Kupiłem od sąsiada.
Jak do tej pory brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

6,7