Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

davos-bi@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Samochód ładny ale bardzo awaryjny.Pozycja za kierownicą jest niewygodna a w zakretach niestabilny i po przebiegu 100tys nie jezdzi na wprost.Wymieniłem w nim (moge wszystkiego nie pamietać) po wyjechaniu z salony tłumik (rozleciał sie na spawie) kilka dni pozniej koło zmiennych faz rozrządu, a dalej to cewki szt 3, silnik od spryskiwacza, krzyzaki w kolumnie kier., łożyska nad spreżyną, czujnik obrotów (objawy gasł na wolnych), kolumna kier , amortyzatory , łaczniki stabilizatora oraz koncówki ale to w normie , poduszka skrzyni (przestalo szarpać ale tylko na kilka dni) linka recznego, szyba tył (podobno pękaja), i teraz dmuchawa nawiewu.Denerwuje mnie tez sprzegło (w kangoo jest duzo lepsze i silnik 1.2 ladniej pracuj) dziwnie szarpie (nawet kierownik serwisu nie potrafi nim ruszyc bez szarpnieć).A i serwis Remex w Białymstoku nie powinien być autoryzowanym serwisem gdyż nawet podstawowej cześci nie maja na miejscu a odpowiedź na usterki jest najczęstsza "ten typ tak ma" albo porada na stuki "podgłosić radio".Pozdrawiam nieszcześliwych użytkowników tego auta.Z pewnością juz nigdy nie bede użytkownikiem Renault a byłem przywiązany do tej marki.
Po przekroczeniu 3,5 tyś obrotów głośna i brzydka kultura pracy silnika.
Na drążku biegów czuje sie obroty silnika oraz szarpie podczas zmiany biegów.Niestety Renault nie przyznaje sie ze poduszki skrzyni i silnika sa wadliwe.
Ciągla sa jakieś stuki.Po wymianie całej kolumny poprawiło sie troche ale nadal przy skreconych kołach cos stuka i Renault nie wie co to jest.
Widocznośc jest ok.
Prełaczniki w zasiegu ręki i wzroku ale psuje pozycja za kierownica.Zbyt mala regujacja kierownicy i fotel zle wyprofilowany pierwsza meganka byla duzo lepsza pod wzgledem komfortu.
Właśnie padła mi dmuchawa i pół miesiaca jeżdże bez nawiewu.Złożyłem reklamacje do Renault ale nie pomogło.
Najwygodniej i najciszej jest na tylej kanapie. Wdocznie tylko tam Renault zatrudnilo konstruktora od samochodów...
U konkurencji jest troche głośniej ale brzydkie brzmienie powyżej 3,5 tyś obrotów
Jak na silnik 112KM to spalanie całkiem dobre trasa 7-7.5 miasto 8-9. Ceny przeglądów raczej normalne ale cześci bardzo drogie.
Auto dla osoby która jeżdzi 5000 tyś km rocznie wtedy moze cos padnie raz na rok.Cena ok jakość wielki minus.
bardzo zawodny
bardzo zawodny