Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne
A więc, auto o nie przeciętnym wglądzie i wyposażeniu (lux priv), a przy tym rewelacyjna cena na rynku wtórnym. Najciekawsza opcją według mnie jest system \"hands free\", tzn. użytkowanie pojazdu bez zadawania sobie trudu korzystania z kluczyka. Po prostu podchodzisz, auto się otwiera, wsiadasz naciskasz guzik i jedziesz. Co do bardziej istotnych spraw to komfort zawieszenia raczej średni, może za sprawą alu 17\" ale za to doskonała trakcja. Wyciszenie całkiem niezłe (jak na diesla). W środku miejsca jest wytaczająca ilość dla niewielkiej rodziny. Układ wentylacji i ogrzewania działa perfekcyjnie ale w trybie \"auto\". Najważniejsze BEZPIECZEŃSTWO: proszę sprawdzić na stronie EURO NCAP 5/5 gwiazdek, pozostawiam bez komentarza. Wydaje mi się, że \"osoba\" która projektowała wnętrze pod względem funkcjonalności wykonała swoje zadanie na medal. (kupa praktycznych schowków, nawet w podłodze), kierownica regulowana we wszystkich płaszczyznach, fotel również, podłokietnik i wiele innych \"bajerków: które cieszą. Ciężko znaleźć również auto w tej klasie z takim wyposażeniem jak np. czujnik deszczu, fotochromowe lusterko wew., składane elektrycznie lusterka zew., klimatyzowany schowek, nawigacja i to wszystko w aucie z 2003 roku, które można kupić za niewielkie pieniądze. Podkreślam, że jest to wersja \"LUX PRIV\". Co do nieprzyjemnych odgłosów wnętrza (skrzypienie) itd. uważam, że nie odstaje pod tym względem od konkurencji a miałem już kilka niemieckich i japońskich aut z górnej półki. Jakość wykończenia wnętrza i materiałów jak dla mnie bomba. Podsumowując uważam, że za niewielkie pieniądze można mieć nieprzeciętny, bezpieczny i bardzo ciekawy rodzinny samochód. Pozdrawiam
Średnie spalanie wynosi poniżej 7 litrów na 100km. 80% miasto (Wrocław) reszta ruch podmiejski.
Przez 1 rok eksploatacji nie stwierdziłem żadnych awarii.
Uszkodzenie turbiny. Ale to turbo diesel myślę, że prędzej czy później wystąpi w każdym aucie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,1