Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Moje Renault Megane II Kombi 1.5 dci (106 KM) z 2007 roku zostało kupione w polskim salonie, wersja bez DPF(filtra cząsteczek stałych) ! Modele z tego roku zostały bardziej dopracowane i unowocześnione przez firmę Renault, co widać chociażby po kulturze pracy silnika. Aktualny przebieg od nowości to 276400 km - a silnik jak i turbina są suche ! Jedyne co w nim robiłem to Rozrząd z pompą wody wymieniany co 70 tys tys. km i pasek klinowy. Silnik chodzi równo, aktualnie wymieniam olej co 10 tys. km, od kiedy zakupiłem ją w salonie tankowałem ropę klasy premium - mało pali, wiec odwdzięczam się jej dobrym paliwem. Tankowanie tańszej ropy na badziewnych stacjach na dłuższą metę prowadzi do zabicia silnika. Jeśli chodzi o spalanie to mogę szczerze powiedzieć, że jest ona bardzo ekonomiczna, nie znam drugiego takiego auta w tej klasie ? Zużycie ropy: miasto w ciepłe dni: 5 - 5.5 l/100, w zimie: 5.5 - 6.5 max. Podczas wycieczek rodzinnych potrafił spalić przy prędkości 120-130 Km/godz 4.3 l/100 ! to jest niesamowite. Odkąd ją posiadam nigdy mnie nie zawiodła, nawet w tak dalekich trasach jak do Barcelony. Jedyne naprawy jakie dokonałem to: -wymieniona rura od intercoolera. -co jakiś czas zmieniałem tarcze i klocki hamulcowe -nowy przepływomierz z filtrem powietrza. -wymiana zawieszenia co jakiś czas, ale w brew pozorom wytrzymuje długo. -uszczelniony cały dolot
Silnik rewelacyjny a naprawy za śmieszne pieniądze
Fantastyczna, a na trasie na 6 biegu dosłownie płynie.
Zawieszenie doskonale się sprawuje, zwłaszcza na Krakowskich beznadziejnych drogach
Widoczność bardzo dobra, nie mam problemów z parkowaniem, idealne auto dla kobiety - zwłaszcza w beżowej tapicerce.
Wykończenia poprawne
bardzo szybko się grzeje w zimie, a odparowywanie szyb to tylko chwilka
pasażer na tyle ma trochę gorzej, zwłaszcza jak na przodzie sieci postawny mężczyzna.
Szału nie ma, ale jak na tą klasę jest poprawnie. kwestia przyzwyczajenia.
Praktycznie tylko lałem ropę, znajomy mechanik naprawia praktycznie za grosze.
Aktualnie koszt kupna to koło 17000 zł, czy warto wydać takie pieniądze na samochód z pod marki renault ? Jeśli masz rodzinę, chcesz dużo zwiedzać i podróżować za grosze to chyba masz już odpowiedź.
padł czujnik cofania światła - koszt 25 zł, sam założyłem.
nie było ! mam chyba szczęście ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,4