Ocena kierowcy - Renault Megane II Coupe

Bonifacy, 19 lat temu
Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Coupe 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Mimo kilku denerwujących rzeczy nie ma powodów do większych narzekań. Kupiłem Megana II po 5-letnim bezproblemowym używaniu poprzedniego modelu. Ten wydaje się wygodniejszy, choć mam wrażenie, że w kilku sprawach (spalanie, elastyczność) ustępuje poprzednikowi. Z drugiej strony jest kilka bajerów, które dają radość: karta hands free, czujnik deszczu, czujnik świateł, ściemniające się automatycznie lusterko wsteczne podczas jazdy w nocy (z tego chyba cieszę się najbardziej!).
W porównaniu z poprzednim modelem Megane, ten wydanie mi się nieco przyciężkawy. Powolny w ruszaniu i na piątym biegu. Jednak poprzednik zostawił lepsze wrażenie - ale może to kwestia kilkuletniego przyzwyczajenia.
Czasami coś fiksuje ze wstecznym.
Wspaniale trzyma się drogi!!!
Tu trzeba powiedzieć, że boczny gruby słupek utrudnia mocno przy skręcaniu, szczególnie wyjeżdżając z bocznej pod ostrym kątem. Do tyłu też niezbyt dobra widoczność.
Generalnie dobrze, choć denerwuje woda kapiąca na głowę przy podnoszeniu mokrej klapy bagażnika. To wyraźna niedoróbka ("ten typ tak ma").
Bez zarzutu. Szczególnie przydatny program szybkiego odparowywania.
Bez narzekania. Zasadniczo sam jeżdżę, więc z tyłu nie siadam.
Cicho, cichutko, cichuteńko...
Na temat cen przeglądów i napraw nie mam nic do powiedzenia. Natomiast jestem nieco zdegustowany dość wysokim spalaniem. Osiągnąć fabryczną średnią 6,8 l/100km, to dla mnie po prostu niewyobrażalne. Nie mówiąc już o tych katalogowych 5,7 poza miastem! U mnie w mieście podchodzi pod 9, autostrada (ok. 130 km/h) 7,7. Na trasie poniżej 7,3 nie spadło.
Przed zakupem w marcu 2003 dokładnie porównywałem ceny. Corolla i Civic porównywalne były, choć w tamtych wyposażenie ciut gorsze, a wykończenie wnętrza w Meganie moim zdaniem dużo lepsze. W porównaniu z Golfem kilkanaście tys. taniej!
Poluzowana część tłumika. Denerwujący bardzo jest sygnał nie zapietych pasów, który włącza się zaraz po ruszeniu z miejsca. W ten sposób po otwarciu bramy na kilkadziesiąt metrów przejazdu do garażu muszę zapinać pasy na swoim podwórku, albo wjeżdżając do garażu znosić przeraźliwe piiiip, piiiip, piiip!!!
No cóż. Wymiana gwarancyjna pompki sprzęgła po 2 tys. km. Chrupało coś przy naciskaniu pedału. Może to nie jest "poważna usterka", niemniej jednak wymagała aż trzech wizyt w ASO. Dlatego ocena: 3.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]

7,4