Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

Kotek, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Udany samochod. (1.6 16V 115KM, Luxe Privilege) Doskonale zawieszenie, chodz nie na nasze drogi za bardzo traci sie konfort jazdy, ale cos za cos. Wydajna klimatyzacja z funkcja usuwania zaparowania. Bardzo dobre zuzycie paliwa mniej niz 6 l/100km przy 90km/h (prawie jak w katalogu) srednie (z miastem) na poziomie 6.5-7.0 l/100km. Biegi dobrze zestopniowane chodz jakos mi brakuje VI do spokojnej jazdy w trasie. Trche dokuczala mi II - przy szybkiej zmienaie biegu skrzynia potrafila zgrzytać, mozliwe ze ASO cos na to poradzi problem jest w tym ze ustarka jest dosc sporadyczna i nawet nie ma jak zademonstrowac w ASO. Bardzo dobre hamulce, przednie tarcze troche sie grzeja, ale moze tak ma byc. Przy przekraczniu 10km/h po uruchomieniu silnika denerwujacy halas wydawany prawdopodobie przez sterowanie blokady zamka. Wyciszenie doskonale do 100km/h pozniej moglo by byc ciszej, ale da sie wytrzymac. Do elektronicznego gazu trzeba sie przyzwyczaic. Karta Renault dziala doskonale. ESP/ASR nie przeszkadza - dziala kiedy trzeba. Bezpieczenstwo b. dobre jak na te klase.
silnik cichy i w miare elastyczny elestyczny
dobra, chodz pojawaja sie stuki i zgrzyty przy zmianie biegu na II, brakuje mi 6 biegu :-)
super jesli chodzi o prowadzenie, moze troche za twarde jak na nasze drogi ale coś za coś
dobra są lusterka :-), moze troche za malo widac do tylu przy manewrach.
OK. Troche male guziczki do radia. Pilot przy kierownicy.
Klima automatyczna wydajna, w zimie nie testowalem.
OK. Jak dla mnie.
b. dobre chodz przy predkosci > 100km/h moglo by byc ciszej, trche dokucza "cykanie" pasa pasazera
doskonale: trasa ok. 5.8-6.0 l/100km (predkosc podrozna ok 90km/h), srednio 6.5 l/100km (z miastem)
OK.
Za maly przebieg. Chodz dokucza mi skrzynia biegow przy dynamicznej zmieanie na II moga pojawic sie stuki i zgrzyty, mam zamiar udac sie z tym do serwisu
Maly przybieg. Brak i niech tak zostanie.
Dziennik kosztów dla Renault Megane II Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
7,9