Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

Dominik Cichy, dominik.cichy@hli.org.pl, 21 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Sedan 1.5 dCi 85KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zauważyłem jeszcze inne usterki, którymi będę dręczył w najbliższych miesiącach serwisantów: - niedokładne spasowanie elementów karoserii (jeden błotnik bardziej odstaje), odstające drzwi już naprawiłem!!!! - dziwne stuki w kolumnie kierownicy (w Clio było to poluzowanie kolumny kierownicy) przy jeździe po "kocich łbach" - jaśniejszy kolor lakieru (jedna warstwa?) na wewnętrzej powierzchni drzwi pasażera, prawie nie do zauważenia ale chłopaki w myjni są dokładni - powłoka lakieru wydaje się bardzo "miękka". Naprawdę niewiele potrzeba aby powstało zarysowanie - opisane wyżej stuki i złe spasowanie elementów deski rozdzielczej - kiedy nie jedziesz z pasażerem, bardzo stuka o jego fotel dolna część (plastikowa) pasa bezpieczeństwa (trudne do opisania, trzeba zobaczyć i usłyszeć) - słaba czułość radia (moc i głośniki wystarczające) - automatyczne światła właczają sie kiedy jest już naprawdę szaro, a wydaje mi się że powinny trochę wcześniej O NASTĘPNYCH "ODKRYCIACH" BĘDĘ INFORMOWAŁ. oby ich nie było
cichutko, miłe mruczenie silnika
w Clio biegi wchodziły lepiej, do "ruszającej się" dźwigni zmiany biegów już sie przyzwyczaiłem
naprawdę świetnie trzyma sie drogi, ale trochę za twarde zawieszenie jak na polskie drogi, czujesz każdą dziurę!
przednie boczne słupki zasłaniają widok, można nie zauwazyć przechodnia
dobrze, ale mogłoby być bardzo dobrze za takie pieniądze
grzeje zimą, a skuteczności wentylacji zimnym jeszcze nie sprawdzałem
miejsce z tyłu zależne od ustawienia przednich foteli, przy dużym kierowcy z tyłu nie ma zbyt wiele miejsca
wczoraj zrobiłem "kangura", bo zapomniałem że nie wyłączyłem silnika!!!!
Jak na razie w mieście przy naprawdę krótkich odcinkach 6,0l/100 trasa przy dosyć mocnym przyciskaniu 4,7l/100
za 57000 spodziewałem sie lepszego wykończenia, szczególnie po euforii w testach gazetowych dotyczących także wykończenia. Naprwdę zaczynam tęsknić za Clio choć to samochód o klasę niższy!!!
coś bardzo "upierdliwie" stuka i "cyka" w desce rozdzielczej, na wybojach, dzisiaj doszło stukanie w okolicy zegarów, myślę że to niedbalstwo przy montażu
od początku strasznie piszczały hamulce, ale po wizycie w warsztacie ustało
Renault Megane II Sedan