Ocena kierowcy - Renault Megane III Coupe

Szerlich, 11 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Wszystko wtym samochodzie jest OK.
To jest moja pierwsza Meganka dotego coupe jeżeli po paru latach nic się nie będzie działo to następnym samochodem też będzie Meganka.
Bardzo dobry silnik -bardzo dobre przyśpieszenie z powodu turbodoładowania aż chce się wciskać gaz.
Biegi wchodzą bez problemu mają mały skok lewarka a 6-tka bardzo przydajna.
Na ostrych łukach jedze jak przyklejona do drogi-sama radocha z prowadzenia.Hondą jechało się wspaniale ale prowadzenie MEGI to coś zwyższej półki.
Trochę kiepska widoczność do tyłu ale tolko z początku można się szybko przyzwyczaić.Czujniki cofania fajna rzecz.
Wszystko jest na swoim miejscu obsługa intuicyjna,wyświetlacz cyfrowyświetna świetna rzecz spojrzysz i wszysko wiadomo.Sterowanie radiem,tempomatem i ogranicznikiem szybkosci z kierownicy bardzo ułatwia jazdę a automatyczny hamulec ręczny i karta renault bezdotykowa wpaniały wynalazek.Bagażnik niczego sobie duży i napewno największy z rodzny coupe.
Bardzo dobra klimatyzacja dwustrefowa,regulacja temperatury wręcz wzorowa,wentylacja działa bardzo dobrze silniczek wentylatora działa bardzo cicho.
Kierowca i pasażer z przodu pełny wypas a że jestem tylko z żoną to jak się jedzie z tyłu raczej nas nieiteresuje.Jechaliśmy już też w czwórkę i bardzo dobrze z tyłu jechało się naszym znajomym.Muszę jeszcze dopisać że siedzenia są bardzo wygodne tak że niechce się wysiadać z samochodu.
Ssssssssssssss-a tak jest w środku cicho, silnika praktycznie nie słychać.Przy większych szybkościach słychać tylko lekki poszum wiatru.Silnika na biegu jałowym praktycznie nie słychać trzeba spojrzeć na deskę rozdzielczą.
Turbo żyje turbo pije ale nie jest tak żle jak niektórzy piszą.W mieście przy spokojnej jeżdzie 8,0 do 8,5 a w trasie 5,5 do6,5 jak się jedzie powyżej 100 km]godz.Nie wiem jak takim samochodem na autostradzie idzie jechać 90 km[godz i spalić 5,5 litra benzyny-toż to profanacja.Jak się jedzie tym samochodem to wogóle nie czuć szybkości.To tylko niektórym samochody wogóle nic nie palą.
Za tą cenę za jaką ją kupiłem i z takim wyposażeniem (mam nawigację , bi-ksenony i pełną automatykę)kupując auto innej marki zapłaciłbym dużo więcej-jestem więc z niej bardzo zadowolony prowadzenie tej cupetki to wielka frajda.
Jak na razie po dwóch latach wszystko działa sprawnie i oby tak dalej.
Brak usterek a mój samochód wygląda po 2-latach jak nowy-oby tak dalej.ŻYCZĘ Wszystkim szerokiej drogi i do zobaczenia na trasie-BIAŁA MEGI

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v TCe 130KM 96kW [l/100km]

Usterki Renault Megane III