Ocena kierowcy - Renault Megane III Coupe

mirek, 10 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjne osiągi, jak na tak mały silnik, niezawodność.
Inne : skrzypiąca uszczelka szyby
rewelacyjne auto, pierwsze renault w życiu i raczej nie ostatnie. niezawodność ale przede wszystkim rewelacyjne prowadzenie, silnik, zawieszenie to poezja.
Przesiadłem się do megane coupe 1.4 tce przypadkowo z nowego audi a4, samochód miał służyć żonie, jednak auto się tak rewelacyjnie prowadzi, że zostawiłem ją sobie :) Samochodem zrobiłem prawie 70 tys. km, bez żadnej awarii. Zawsze miałem audi lub mercedesy, jednak ta meganka w niczym im nie ustępuje a zawieszenie ma chyba lepsze.
absolutnie bez zastrzeżeń
Po silniku najlepsza rzecz w aucie. Samochód jest sztywny, jednak bardzo komfortowy, cichy na nierównościach, na zakrętach trzyma się drogi jak przyklejony
niestety bardzo słaba widoczność do tyłu, żona głównie dlatego zrezygnowała z jazdy tym samochodem. Są jednak czujniki parkowania
ok.
bardzo dobre, silnika nie słychać, jedyna rzecz do której mam zastrzeżenia to słabe wyciszenie drzwi przy dużych prędkościach.
na trasie około potrafi spalić 5,5 litra przy rozsądnej jeździe, w mieście 9,5 przy dynamicznej jeździe, średnie spalanie mam na poziomie 8,5 litra. Przy tej mocy dla mnie bomba!
żadnych napraw przy przebiegu 70 tys. km wymieniałem jedynie tarcze i klocki i oczywiście oleje filtry, itp.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v TCe 130KM 96kW [l/100km]