Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Stalker, 10 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko inne poza wyciszeniem - wykonanie (blacha, obudowa wszystkiego, zabudowa podwozia) rozwiązania pod maską, ergonomia w środku, design, całokształt).
Inne : Wyciszenie
Auto jak na swój przedział cenowy - bardzo dobre. Posiadam 1.5 DCI 105KM bez FAP'a i mimo iż czasem może braknąć mocy, to auto jest dość dynamiczne (diesel!) na 5 i 6 biegu śmiało można wyprzedzać, auto o dziwo na tych biegach zbiera się bardzo ładnie. Silnik jest bardzo ekonomiczny, byle go nie żyłować, przy normalnej jeździe bak starcza na bardzo długo :) Wykonanie samego auta tj. rozwiązania mechaniczne, zabezpieczenia podwozia i pod maską - byłem pod wrażeniem, niczym z wyższej klasy. Auto to godnie reprezentuje swoją klase, nieco ją podciągając pod wyższą półkę. Co mnie w nim denerwuje to dość słabe wyciszenie + głośny silnik, wiem że to diesel, ale to już 2009 rok, a słychać dokładnie jak stare merole czy passaty :) No i co najważniejsze (to już subiektywna opinia) ale ładne i zadbane, w ładnym kolorze - to auto jest naprawdę ładne! W środku, z bogatszym wyposażeniem też jest bardzo miło, a pilot/konsola do sterowania Navi i radiem na środku to świetne rozwiązanie! Drugim minusem jest jeszcze widoczność, szczególnie przez tylnią szybę... No ale jest to kosztem wyglądu, polecam po mieście parktronic bo inaczej idzie sobie głowę ukręcić. Tak czy owak, pozytywnie mnie zaskoczyło, polecam gorąco, to już mój drugi francus i drugi bez awaryjny. Myślę że każda marka teraz, kazde auto o którę się zadba to będzie jeździć i jeździć - i to jest prawdziwa opinia, a to czy VW czy Toyota, jak się kupi taki gdzie ktoś palił gumę na co drugim skrzyżowaniu, albo hamował na dołkach... to zawsze będzie sie sypało.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,6