Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

AutoMag, 9 lat temu
Silnik 1.9 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny,elastyczny dający pewność na drodze przy wyprzedzaniu, cichy i oszczędny za razem
Układ elektryczny : głupiejąca kontrolka AIRBAG
Samochód zakupiony w czerwcu 2013 z małym przebiegiem 36kkm. Po ponad rocznym użytkowaniu i przejechaniu 30kkm mogę pozytywnie ocenić "francuską jakość". Wygląd zewnętrzny wersji kombi jest ciekawy i oryginalny,a wnętrze w spół gra z nim. W środku od razu można zauważyć wyświetlanie prędkości w postaci cyfrowej nie analogowej(wskazówka) ja zaakceptowałem to od razu i dla mnie jest ok. Siedzenia przednie są trochę za krótkie i mogły by lepiej podpierać uda. Ilość miejsca z przodu wystarczająca, podłokietnik odpowiednio umiejscowiony, są schowki i miejsce na drobiazgi. Tył tutaj niestety trochę za mało miejsca na kolana i ogólnie nie jest go za dużo jak na tą klasę samochodów. Bagażnik kombi jest ustawny, pojemny,ma kilka dodatkowych schowków z boku i pod wykładziną, jest na prawdę ok.Prowadzenie: bez zastrzeżeń, jest komfortowo, a i krętej drogi nie ma się co bać, choć Focus II był lepszy(chyba niedościgniony dla pozostałych w klasie).Silnik 1.9dci dla tego samochodu jest super: żwawy, elastyczny a przy tym nie nadmiernie głośny i spalanie średnie koło 6,5. Meganka ma jednak kilka minusów. Radio i panel klimatyzacji umieszczone za nisko i z małymi klawiszami, utrudnia to regulacje w trakcie jazdy. Strzelające ograniczniki drzwi podczas ich otwierania i zamykania(plaga również w poprzedniku).Pojawiająca się niespodziewanie kontrolka i ostrzeżenie dotyczące AIRBAG i jego kontroli, po czym gaśnie i znów się zapala i ,znów gaśnie na jakiś czas.W trakcie użytkowania nie miałem żadnej usterki wymagającej dodatkowej wizyty w serwisie jedynie przeszedłem na wymianę oleju co 15kkm i wymieniłem klocki na obu osiach pojazdu.
Jak na razie spisuje się rewelacyjnie. Jest mocny, elastyczny można na niego niego w pełni korzystać już od 1700 obrotów. Spalanie średnie to ok 6,5l
6 biegów pozwala zaoszczędzić trochę ON na autostradzie. Nie chaczy wsteczny wchodzi bez zgrzytania.
Bez zastrzeżeń, nawet twardo jak na francuski typ.Manewruje się w mieście bez problemu nic nie stuka nie puka. Na autostradzie nie męczy nadmierna czułość układu.
Do przodu jeszcze może być, ale do tyłu jest kiepsko, pomagają czujniki parkowania w ocenie sytuacji.Bez nich było by na pewno gorzej.
Tylko przeciętnie. Małe przyciski w panelu klimatyzacji, brak opcji DUAL. Radio również za nisko i z małymi przyciskami.Przycisk aktywacji tempomatu gdzieś koło hamulca ręcznego tylko 1 miejsce na kubek z przodu.
Nie mam uwag. W zime szybko grzeje w lato dobrze chłodzi.
Z przodu b.dobrze z tyłu już tylko przeciętnie.
Silnik jest cichy, zawieszenie również.
Mało pali, nie psuje się, ubezpieczenie jest raczej w niższej średniej. Nie ma do czego się przyczepić
Jest ok
Nie doskonale, bo zabawa z głupiejąca elektroniką czasami występuje, na szczęście samoczynnie ustępuje nie trzeba się wałęsać po ASO
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 130KM 96kW [l/100km]