Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013

jacekn2, 9 lat temu
Silnik Energy TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2014
Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Pozytywnie zaskoczył mnie silnik niskim spalaniem i jak zajdzie potrzeba to mocą oraz wymienię tutaj jeszcze zawieszenie.
Ogólnie jestem zadowolony z tego samochodu. Wygodne fotele, samochód dobrze wyciszony. Polecam test Zachara z Autocentrum.pl
Silnik jest jednostką oszczędną przy normalnej spokojnej jeździe a jak trzeba to posiada zapas mocy potrzebny do bezproblemowego wyprzedzania.
Precyzyjna nic nie haczy, 6 biegowa, przy "wbijaniu biegu" jest odczuwalny specyficzny opór.
Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie, komfortowe na trasie i fajnie trzyma się w zakrętach.
Tylna szyba troszkę za mała wg. mnie, gruby słupek C.
Wszystko pod ręką, bardzo czytelne zegary.
Bez zastrzeżeń. Jestem zadowolony z działania klimatyzacji. Jeśli chodzi o głośność działania dmuchawy to moim zdaniem to normalne jeśli automatyczna klima chce uzyskać temp. oczekiwaną przez użytkownika to musi na początku głośno pracować chwilkę, ale później pracuje bardzo cicho. Nawiewy na tylną kanapę są pod przednimi siedzeniami
Mam 187 cm wzrostu i ustawiając pod siebie fotele mogę spokojnie zająć miejsce na tylnej kanapie. Nad głową też nie brakuje miejsca z przodu ja i z tyłu.
Wyciszenie oceniam na 5 z minusem dlatego że, zawieszenie nie jest już tak dobrze wyciszone, ponieważ jeśli jest droga dziurawa to słychać te nierówności nie w jakiś tam dramatyczny sposób, ale mogliby wyciszyć to lepiej
Za wymianę oleju zapłaciłem zaokrąglając 400 zł (Olej 5W40+filtr+podkładka pod korek spustowy+sama wymiana oleju), ja zalecam wymianę co 15 tys. km. Przegląd roczny z wymianą filtra kabinowego, uzupełnieniem płynów 320 zł. Średnie spalanie w zimie bez oszczędzania to 6.3 l/100km (w samym mieście będzie większe) przy mrozach a jeśli chodzi o lato to spalanie średnie z klimą to 5,7 bez klimy 5,4.
Moim zdaniem to jest dobrze wycenione auto jeśli wziąć pod uwagę rabaty :). Porównując do niektórych marek (w tym samym segmencie) to za to samo wyposażenie u konkurencji zapłacimy więcej.
Po roku na przeglądzie usunęli mały wyciek oleju z pod osłony rozrządu (pewnie uszczelka) (w ramach gwarancji), aktualizowali oprogramowanie radia.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika Energy TCe 130KM 96kW [l/100km]