Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

brevo, 9 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Stosunek jakości do ceny tego samochodu jest bardzo dobry. Nowoczesne wnętrze, nowoczesny silnik, super wyciszenie, świetne wyposażenie. Silnik 1,4 TCe rewelacja. Wygląd mnie jakoś nie porywa ale jako auto na co dzień i dla rodziny trzyosobowej w zupełności wystarcza. Minusem jest stopniowanie skrzyni biegów, niby 6-ściobiegowa a 6 wrzucamy już po 70 km/h...słabe...tu Renault się nie popisało, trzeba dużo wachlować lub przerzucać z 3 na 5 i jest ok :)
Póki co rewelacja. Bardzo cichy i zarazem elastyczny silnik zastępujący starą jednostkę ale bardzo dobra 2,0 16v . Ja lubię auta z Turbo, szczególnie benzynowe.
Przeciętnie dlatego, że na 5 oceniam precyzyjność i pracę lewarka a na 1 niestety konfigurację skrzyni biegów. co 10 km/h przerzucić trzeba bieg, jeśli stosujemy się do zaleceń
komfortowe i zarazem pewne prowadzenie, jestem zaskoczony pozywtynie tego oczekiwałem przesiadając się z Saaba , który był twardym autem.
do tyłu bez czujników ...kiepsko a tak dobrze
jest dobrze natomiast mam wersje z navi i nie mam gdzie kawy postawić większej :) mała wejdzie pod radio ale żona musi trzymac w ręku :) poza tym schowki w podłodze nadal sa co cieszy :)
nic dodac nic ująć , może z wyjątkiem nagrzewania. Myślałem, że będzie ciepło ciut szybciej.
z tyłu wystarczająca ilośc miejsca z przodu tym bardziej. To kompakt który jest kompaktem. Skoda Octavia jest większa, ba była większa od Saaba 9-3 i BMW 3 wię wiedziałem na co sie decyduje.
tu jestem bardzo miło zaskoczony . Silnika w ogóle nie słychać , a przy prędkościach autostradowych mogłoby być lepiej wyciszone podwozie.
na razie bezkosztowo mimo uzywanego auta. Ale ceny części sa na przyzwoitym poziomie
rewelacja, chociaż ta Meganka nie jest juz tak tania jak poprzedniczka. Pewnie ma lepsza renomę. Tanie sa diesle 1,5 dci,a 1,4 TCe już tak tanie nie są.
j.w. póki co odpukać ni
jw