Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne
Postaram się napisać obiektywną opinię. Mam Megankę od nowości 3 lata. Aktualnie z przebiegiem ponad 30 tysięcy. Nie miałem jak dotąd żadnych problemow z tym samochodem, żadnych napraw nawet najmniejszych, nawet żarówki nie były wymieniane czy też klocki a jeżdżę dość szybko. Przegląd zrobiłem wg starej szkoły po roku a powinienem wg producenta teraz. Samochód bardzo ładny na zewnątrz i wśrodku. Świtena karoseria i świetne wykończenia w środku. Wygodnie się prowadzi. Pod względem ergonomii, wyglądu, awarii -dotychczas stawiam jak najwyższą ocenę. A teraz o wadach - moim zdaniem przy takim silniku (1,6 110 KM) przyśpieszenie i jazda na wysokich prędkościach pozostawiam jednak sporo do życzenia, najdłuższym biegiem jest 5, wszystkie niższe są bardzo krótkie. Samochód dość kosztowny -stosunkowo wysokie spalanie. Szybko traci na wartości, auto dla małej rodziny (maksymalnie 2+1) raczej ze względu na niezadowalającą ilość miejsca w środku -zwłaszcza z tyłu. Wielkość bagażnika moim zdaniem jest ok. Deska rozdzielcza ciekawa i nie jest przebogata jak bywa np. w Peugeotach ale wyświetlacz potrafi być mało komfortowy przy jeździe dłuższej w nocy (razi w oczy). Czasami zdarzają się jakby \"stuki\" na jeździe po nieciekawych, nierownych drogach. Zdarzają się zatem nie są zawsze. Ogólnie jednak zawieszenie prezentuje się bardzo dobrze. Pomimo, że samochod jest bardzo ładny, nie mialem jak pisałem z nim dotychczas żadnych problemów -rozważyłbym ponowny jego zakup.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 110KM 81kW [l/100km]

7,9