Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

stryjewski@op.pl, 20 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Renault Scenic I Minivan 1.8 16V 116KM 85kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
ocena deczko na wyrost ,ale nie ma się do czego przyczepić i co tu dużo mówić:ma w sobie coś co sprawia że go po prostu lubę(żona wprost za nim przepada ,ale z tego co widzę po znajomych to reguła)
kultura pracy niezła, choć widziałem lepsze silniki.Elastyczność OK, od 2000 obr. ciągnie bdobrze
dość miękki,ale lubię komfortowe zawieszenia,mimo to bezpieczny:w łukach przy 140 trochę się kładzie,ale prowadzi się pewnie
super dobrze w każdym kierunku, szczególnie ważne:do tyłu przy cofaniu
wszystko pod ręką,choć sterowanie klimą mogłoby być trochę wyżej(klimatronic).Super sprawa:sterowanie radiem pod kierownicą -nie tylko wygoda ,ale też bezpieczeństwo:przy dużej szybkości nie trzeba odrywać ręki od kierownicy i wzroku od drogi
bez zastrzeżeń
ciągle się nie mogę nadziwić jak to możliwe:przecież to wymiary kompaktu, tylko trochę wyższy
nieżle, ale trochę warczy przy przyspieszaniu ,potem dość cicho;zaskakująco cichy przy dużych szybkościach rzędu 160-180
w mieście nie szalejąc 8-9 l/100. Trasa do 120 7 l/100 ,do Włoch (3200 km) 130-170 średnia 7,5l/100 (może paliwo tam lepsze?)Serwis drogi ,części poza nim: pół ceny ale w moim przypadku fachowy .
wszystkie auta są przy naszych zarobkach za drogie,ale to jest warte tej ceny
jeśli mata wygłuszająca pod maską obwisła to znak że treba uszczelnić silikonem spryskiwacze szyb bo woda dostająca się pod nimi pod maskę przesiąka i kapie wprost do świecy 1-go cylindra efekt:nierównomierna praca ,szarpanie,w krótkim czasie świeca do wymiany
urwany amortyzator tylni przy 32000 ,ponoć częsty przypadek(obejrzałem go -hiszpański).Poza tym bezawaryjny (śpię spokojnie mój ma cewki japońskie)
Renault Scenic I Minivan