Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

maumig@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Renault Scenic I Minivan 2.0 i 115KM 85kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Inne : funkcjonalność wnętrza- jak dla rodziny idealny, czasem na wakacje masz juz pełny bagażnik, zastanawiasz sie gdzie jeszcze upchać rzeczy a tu....masz schowki pod siedzeniem , w podłodze itp. super
Zawieszenie : zużywalne elementy zawieszenia: gumy, koncówki drążków, łapa silnika , gumy silnika, amorek ale przy takim przebiegu trzeba sie liczyć ze te części kiedyś sie zużywają...
Karoseria : lekkie plamki rdzy na nadkolach tylnych błotników
tutaj można by długo pisać...przed kupnem tego auta przeczytałem setki takich opini ....i z reguły to co czytałem to: francuskie gówno, delikatne zawieszenie drogi części....a wiec przybliże troche....otóz troche w tym prawdy jest w tym zawieszeniu....naprawde jest delikatne i jezeli należysz do grona osób których denerwuje non stop czegoś stuknie pukanie itp to odradzam.....to autko ciagle jest słychać jak pokonuje dziurypo kupnie auta wymieniłem dużo w zawieszeniu...a i tak jak wyjechałem to słyszałem jakieś dziwne trzaski których nawet nie mogłem zlokalizować aby je usunąć, jezeli chodzi o cześci to nie osukujmy sie sa one porównywalne do innych marek aut tej samej klasy, oczywiście jeżeli kupujesz częsci w serwisach to może cie zaboleć ale w tych czasach trzeba kombinować ...tu alegro, tu giełda, tu sklepik z częściami u wuja Zbycha i wcale nie wydają sie te częsci takie drogie, np: lapa silnika-75zł, koncówki drążka-60zł, filtr kabinowy 55zł, gumy stabilizatora 35zł, amorki ok 150zł itp....
ps sam wiele razy czytałem opinie w tym serwisie zeby maksymalnie sie dowiedzieć o aucie ktore mnie interesowało-wiec wiem jaka jest przydatna dokładniejsza opinia- otóż jeżeli chodzi o silnik w tym autku to moim zdaniem jest idalny, 140 kucyków robi swoje, doskonale radzi sobie może nie tyle co z masą auta co z jego gabarytami, jak potrafie na 2 ruszyć z piskiem...sami ocencie...w najblizszym czasie planuję kupić przyczepę kempingową - wiec myślę ze sobie z tym też poradzi:)
skrzynia chodzi dobrze...ale jak ktoś przesiada sie z osobówki w takiego vanika to można mieć wrażenie ze zmienia się biego drązkiem od samochodu dostawczego:)ale sama kultura- bez uwag
moje zdanie...nawet jak na wyrafinowane "francuskie auto" to jednak trochę autkiem za bardzo buja, z początku trudno było się przyzwyczaić- a już oszybkim zmienianiu pasa przy bardzo dużych predkościach radze zapomnieć:)
widoczność super, duże szyby, osobiście nawet przednie słupki mi nie przeszkadzają. no może gdyby były trochę wieksze lusterka to było by idealnie
nie chce tego auta przedstawić w samych superlatywach ale to naprawde dobre autko(a kilkoma autkami już jeździłem)ale jeżeli chodzi o wykorzystanie wnętrza to naprawde ideał...będziesz się uśmiechał po kupnie autka jak będziesz odkrywał coraz to nowe schowki w aucie:)...ma bardzo funkcjonalne wnętrze.. ja osobiście doliczyłem sie 16! schowków,,,ale ponoć ktoś doszukał sie 19!
no tu można mu dać przecietnie bo spotkałem sie z autkami gdzie przy włączonej klimie wychodziłem z sopelkami na uszach....tutaj jednak trzeba odczekać aż autko zostanie schłodzone....napewno wpływ na taki stan rzeczy jest to ze ma duże wysokie i przestronne wnętrze wiec pewnie wiecej czasu potrzebuje na schłodzenie takiej powierzchni
mam 1, 90 wzrostu i nawet przy fotelu danym na maksa w górę nie dotykam głową dachu(a czasem mi się to zdarzało w innych modelach) natomiast brakuje troche miejsca z tyłu ponieważ ze względu na moj wzrost mam fotel odsunięty prawie na maksa w tył wtedy osoba siadająca za mną takiego samego wzrostu ma już problem:(
nie przykładam do tego takiej wagi ale jest ok
jeżeli chodzi o paliwko to jak na taki silnik 140km to pali wg mnie mało...na trasie rekordowo udało mi się zejść do 6,5 l(pomiar kompa) co nie jest przekłamane jak niektórzy twierdzą bo tyle ile komp wskazał ze przepalilem litrów tyle wlałem...wiec trasa 6,5 ale przyznaje ze jade za kółkiem jak babcia... a te 6,5 udało sie osiagnąć na trasie wlokoc sie przez 4 h w sznurku za tirami z jednostajną prędkościa 80km/h ale tak normalnie to ok 7l trasa. Miasto- bez obaw jezeli tak jak ja dbacie o autko, nie bawicie sie w kubice to w 9l sie zmieścicie....max 10
francuzi słyną z wygody (ponoć) ja sie z tym w 100% zgadzam jak za tą cene to naprawde to autko wiele oferuje np auta podobnej klasy, ceny itp np niemieckie mogą sie daleko schować.. panowie i panie wiem jak to jest zastanawiać sie nad kupnem autka, ile sie siedzi czyta w necie opini itp.. to co napisałem powyżej to są moje subiektywne opinie cześc sie z nimi zgodzi a cześć ie to wasz wybór- zostawiam redakcji namiary na pocztę jeżeli ktoś nadal się waha piszcie smiało odpowiem na pytania:)
jak narazie wymieniłem stycznik otwierający tylna szybe bez potrzeby otwierania bagażnika poza tym po takim przebiegu już dają o sobie znac takie drobiazgi jak brak styku w górnym oświetleniu wnętrza itp
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]