Renault Scenic II - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Renault Scenic II
Mniej

Oceny Renault Scenic II

Podobnie jak w segmencie VANy ( 4,10 )

dodano 07.11.2009 przez

Sympatyczny samochód którym na codzień porusza się moja żona. Ja tylko od czasu do czasu, jak trzeba jechać do serwisu zmienić koła a na zimowe itp ;-) Auto dużo lepsze od większości kompaktów przestronniejsze i wygodniejsze w codziennej eksploatacji. Wyżej się siedzi, więcej widzi. doskonale wyposażone, klimatronic, pełna elektryka, automatyczne wycieraczki, aytomatyczne światła(choć u nas to zbędny dodatek bo i tak są właczone cłay rok). Wydaje się że to auto stwożone dla kobiety wspomaganie elektryczne dział tak lekko że na postoju można kręcić małym palcem. Mocowanie fotelików dziecięcych ISOFIX z przodu i z tyłu. Pomimo wielkości auta manewrowanie nim po mieście nie sprawia większych problemów, z racji wysokiej pozycji jest nawet łatwiejsze niż w kompakcie. Spory bagażnik na zakupy i wakacyjny wyjazd, klimatyzowany schowek przed pasażerem, przydatny w lecie. Właściwie nie ma się do czego przyczepić, prawie miejski ideał. Jest to druga renówka kilka lat temu miałem Lagunę 2,0l benz. i byłem z niej zadowolony, więc nie miałem oporów aby kupić francuza, jak się okazuje nie zawiodłem się po raz kolejny. Choć wiem że następny będzie z innej części świata bo 4x4 to nie francuska domena. Wszystkim wahającym się przed zakupem, mogę Scenica 1,5DCi polecić z ręką na sercu. Z tego co rozmawiałem z mechanikami w tym silniku nie ma problemów z turbiną, a tą przypadłość ma ponoć 1,9DCi. Więc choć kusił mnie większy silnik to nie żałuję wybru. Piszę to po prawie trzech latach bezawaryjnej ekspoatacji i przejechaniu ponad 30 000km( całkowity przebieg w tej chwili 100 000km).

dodano 18.09.2016 przez

Użytkuję ten samochód od dwóch lat. Sprowadziłem go osobiście z Belgii, do dnia dzisiejszego przejechałem 50 tyś km. Potrzebowałem poręcznego minivana, prowadzę drobny biznes i potrzebuję czasem coś przewieźć. Ocenię go obiektywnie, myślę, że moja opinia może się komuś przydać. Za całokształt daję cztery, samochód ma kilka większych wad jak zbyt mały moment obrotowy silnika czy trochę dziwnie zestopniowana skrzynia biegów. W zamian za to jest całkowicie bezawaryjny, silnik przejedzie bez problemu 400-500 tyś, jedynym mankamentem jest słynne KZFR, ale wystarczy je wymienić co 90 tyś razem z paskiem rozrządu. Na pochwałę zasługuje genialne zabezpieczenie antykorozyjne, samochód ma 13 lat, a nie ma w nim żadnych oznak korozji, całe podwozie jest fabrycznie zabezpieczone masą bitumiczną. Elementy zawieszenia również super zabezpieczone, belka, kolumny mcpershona jak nowe. Zawieszenie moim zdaniem trochę za miękkie, tył bardzo buja. Ergonomia super, wyświetlacz wbrew pozorom bardzo czytelny, całe sterowanie komputerem i radiem pod kierownicą, w ogóle nie trzeba odrywać rąk do podstawowych funkcji. Ilość schowków niezliczona, w sumie sześć pod samymi siedzeniami. Jeśli chodzi o wygodę, to porównam do innych samochodów, scenic bije na łeb średnie segmenty VW i AUDI. Super wyprofilowane siedzenia, z tyłu trzy fotele, ilość miejsca ogromna! Ogólnie za samochodu jestem zadowolony, gdyby był bardziej elastyczny silnik byłby dla mnie idealnym od jazdy na codzień.

dodano 21.10.2012 przez

Dziwi mnie to co napisał poprzednik wyliczając jakieś tam sprawy z płytą podwozia skrzypiacymi drzwiami o słupek!!!!!???? miałeś kolego auto po wypadku pewnie naciągane na ramie!!! Moja ocena jest bardzo dobra. Nie zgadzam się ze slabym zawieszeniem wprost przeciwnie przejechalem nim 40000 i nic w zawieszeniu nie wymieniałem! Auto bardzo przestronne, wysoko się siedzi a ja naprawdę nie lubię siedzieć w piwnicy jak np w lagunie! Żadnych problemów z elektroniką a jedyny mankament jaki wymienię to sprawa zaparowywania przedniej szyby - z tym jest naprawdę problem i niestety trzeba w zimie uzyć klimy zeby szybko je odparować ponadto ciągle mam wrażenie że na szybie i tak jest jakaś para. Poza tym naprawdę same superlatywy. Mam taka radę dla osób które psioczą na samochody które kupili jako uzywane. zawsze jest tak że handlarz chce nas wykiwać a to na przebiegu auta a to na bezwypadkowości ale ja mam jeden idealny sposób- biore BRIEF auta i dzwonię do ostatniego właściciela wypytując o wszystko, Niemcy naprawdę chetnie odpowiadają na wszelkie pytania i od razu wiem czy z handlarzem gadać dalej czy pogonić dziada! numer telefonu znajdziecie bez problemu wchodząc na www.telefonbuch.de wystarczy wpisać imie nazwisko i miejscowość :-)

dodano 2 dni temu przez

Sprawdź bezpłatnie swój kosztorys powypadkowy.

dodano 22.09.2013 przez

Zawsze chciałem mieć Scenica. Kiedyś Scenica 1 po lifcie ale w końcu udało się po latach kupić własnego Scenica II. Auto kupiłem od handlarza z holandii. Od razu założyłem, że to i owo będzie trzeba zrobić. Kupiony w na początku maja, dziś mamy wrzesień. Do tej pory wymieniony rorząd, olej, filtry - paliwa, powietrza, kabinowy, chłodnica klimatywacji z napełnieniem układu, łożyska amortyzatorów, łożyska oby kół z tyłu, zregenerowana turbina, wymiana koła pasowego na wale. Przede mnę prawdopodobnie klocki i tarcze hamulcowe. Auto pochłonęło już ogrom wydatków ale póki co wymienione są rzeczy czysto eksploatacyjne, które można napotkać w każdym aucie, nawet w wieśwagenie. Auto bardzo mało pali - na trasie zejście do 5,5L to żaden wyczyn. Zdarzało się 5,2 (jazda do max 100km/h). Poza wymienionymi elementami mechanicznymi auto bez zastrzeżeń. Mega wygodne. Naszpikowane elektroniką wszędzie gdzie się da i to jest piękne. Co chwile zaskakuje mnie czymś nowym. Polecam każdemu kto lugi gadżety lub poprostu chce aktywnie i wygodnie spędzać czas poza domem. To mój pierwszy minivan i na pewno nie ostatni. Po Scenicu II będzie kolejny scenic lub Citroen C4 Picasso.

dodano 08.11.2015 przez

Najlepszy minivan za rozsądną cenę Polacy myślą aby mieć auto tanie i dobre a to nie idzie w parze. Scenic pod warunkiem ,że to benzyna to bardzo udane i dopracowane auto jeśli ktoś kupi diesla z DCI może liczyć się na wymianę silnika poprzez obrócone panewki. Z benzyną jest inaczej co do elektroniki na którą się narzeka wpływ na działanie i powroty awarii mają tylko kiepscy mechanicy.Daj sobie spokój z niemieckim autem z przebiegiem 500 000 skręconym do 200 000 bo to nadal będzie kiepsko wyposażone auto z dużym przebiegiem .Straszą w necie przed francuzami i zastanawiam się dlaczego ..sam miałem z 20 samochodów różnych producentów i twierdzę że renault daje radę ...każde auto ma jakieś niedoskonałości ale kupując używane auto 15 letnie trzeba liczyć się z wydatkiem na naprawy ..kwestia tylko dobrego mechanika który nie oskubie was i zrobi tak jak dla siebie ;) ... Posumowanie : Scenic to dobrze wyposażone auto ciche i bezpiecznie w dobrej cenie.Inne auta z tych roczników nie mają tyle do zaoferowania a dobry fachowiec da sobie radę z usterkami które są tanie w naprawie .. byle nie diesle z tego okresu

dodano 31.10.2015 przez

Tragedia! Szczerze odradzam. Skarbonka bez dna i do tego nieprzewidywalny. Ale od początku. Samochód kupiony od pierwszego właściciela i autentycznie serwisowany do końca do przebiegu 175000 km czyli do czasu gdy go kupiłem! Nie cofany licznik. Auto pod względem przestrzeni, komfortu jazdy, dynamiki, zużycia paliwa absolutnie bez zastrzeżeń rzec by można idealne! przez pierwsze 20 000 km niewymagające napraw! Wymiana oleju co 15 000 km. No ale przyszły wakacje i trzeba było pojechać . Udało mi się oddalić od domu 120 km i klapa. Obróciła się panewka! Oczywiście laweta i po wakacjach! Mechanik przyjął i po 4 tygodniach naprawił. Sumaryczny koszt finansowy ( laweta i naprawa) 5000 zł! Inne straty niepoliczalne ( urlop złość w rodzinie itp). Po naprawie podjąłem męską decyzję i sprzedałem to g... . Dlaczego? Bo w wymienionym silniku nawet po wymianie panewek na nowe nie ma gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy! Tak więc jeśli ktoś jest hazardzistą niech jeździ. Ludzie! Uczcie się na błędach innych a nie na swoich błędach ! Ja tego nie posłuchałem i kosztowało mnie to naprawdę sporo!.

dodano 09.08.2009 przez

Scenic jest idealnym autem dla młodej rodziny, szukającej przestronnego i bezpiecznego środka transportu. Auto otrzymało w testach Euro NCAP aż 5 gwiazdek na pięć możliwych (posiada 6 poduszek powietrznych).Dzięki systemowi mocowań ISOFIX, bardzo wygodne i bezpieczne jest przewożenie dzieci w fotelikach (dwa z tyłu i jedno z przodu). Wyposażenie tego auta (w zależności od wersji) to bajka: posiada m.innymi: bardzo przydatny System Hands Free (pozwalający na otwarcie i uruchomienie samochodu bez wyjmowania karty z kieszeni), sensor deszczu, automatycznie włączane światła mijania, wsteczne lusterko fotochromatyczne, komputer pokładowy, tempomat, klimatronic, skóry i podgrzewane przednie siedzenia. Silnik połyka ok. 7,5 l. oleju napędowego w mieście. Zawieszenie jest bardzo miękkie i komfortowe, jak to u "francuzów". Mnogość schowków jest zaskakująca. Bardzo przydatne są zwłaszcza wtedy, kiedy już brakuje nam miejsca w bagażniku (przy normalnym ustawieniu tylnych foteli wynosi 430 l., przy przesuniętych fotelach do przodu wartość ta wzrasta do 490 l.) Ogólnie autko godne polecenia.

dodano 26.06.2008 przez

Samochód ma imponujące własności-wiele schowków (pod fotelami-4, w podłodze-4, na okulary-1, na dokumenty-1, klimatyzowane-2, przed pasażerem-1). Mocny silnik pali mało. System bezkluczykowy jest bardzo bezpieczny i praktyczny, dodatkowo jako zabezpieczenie antykradzieżowe obniża cenę ubezpieczenia. Model bardzo dobrze wyposażony, szkoda, że fabryczne radio nie ma zmieniarki.Bardzo praktycznym dodatkiem są zasłonki okien z tyłu. Komfort jazdy pasażerów podwyższają trzy odrębne fotele zamiast kanapy. To rozwiązanie pozwala także na łatwiejszą aranżacje wnętrza. Z początku nie miałem zaufania dla samochodów tej marki, ale teraz widzę, że samochód francuski oznacza bardzo dopracowany- we wnętrzu nie ma się do czego przyczepić- nawet rączka jest odpowiednio wytłumiona, tak że nie uderza w podsufitkę, a łagodnie się zamyka. O niezawodności świadczy także pierwsze miejsce w raporcie niemieckiego instytutu ADAC, według którego Renault Scenic jest mniej awaryjny niż VW Touran, Seat Altea, Opel Zafira, czy Ford C-Max. Samochód godny polecenia.

dodano 04.01.2013 przez

Wymianiłem cały szereg zalet i wad auta. Niestety irytujące wady i niska niezawodność auta przeważają, dlatego zdecydowanie odradzam zakup Scenica II. Jeśli cenicie sobie spokój i bezstresowość użytkowania, to polecam coś mniej skomplikowanego: Zafirę, Alteę, Golfa Plusa, Mazdę Premacy ew. "5" czy Corollę Verso. Zapłącicie trochę więcej, ale spokój większy. Niestety Scenic II powoduje, że mam spore obawy przed dłuższą podróżą czego kompletnie nie zaznałem przy poprzedniej Octavii. I można się śmiać ze Skody, że to dla działkowca i kapelusznika, ale tam nie zastanawiałem się czym nie dzisiaj moje auto zaskoczy. Cieszy przestronność wnętrza, pomysłowość i możliwość aranżacji ale to wszystko nie rekompensuje nerwów z ciągłej dłubaniny przy aucie. Dlatego też po trzykroć odradzam zakup tego auta, choć trzeba przyznać, że design i ceny kusza mocno. Mnie też skusiły i niestety żałują wyboru.

dodano 15.08.2015 przez

To moje czwarte Renault. Mam jeszcze Megane II z 2004 roku. Przed zakupem naczytałem się o wadach i usterkach. Na szczęście mnie to nie dotyczy. Oba samochody są super. Bezawaryjne, oszczędne 4.4 l/100km, a benzyniak 6.5. Do tego komfort i wyciszenie, nie ma tego w niemcach - traktory za bajońskie ceny. To naprawdę fajna bryka, oczywiście nie rajdowa i szpanerska, jednak jeśli ktoś szuka wygodnego samochodu, gwaranrującego spokój za tanie pieniądze to mogę polecić. Wcześniej miałem sporo autek, niektóre po 2-3 miesiące i na odstrzał bo koszty nie do wytrzymania. Odkąd przesiadłem się do renówek zapominam o mechaniku. WAŻNE nie kupować tanio i od handlarza! Tanio = drogo, handlarz = kanciarz, na uczciwego jeszcze nie trafiłem. Kupując kierowałem się potrzebami i stanem technicznym, cena to rzecz drugorzędna i zawsze na tym wygrywam - nie muszę naprawiać ukrytych usterek i narzekać na markę.