Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Rok produkcji 1996
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie rozpadł się - a wyglądał ślicznie
Silnik : Nie da się pod górkę normalnie podjechać
Układ hamulcowy : hamulce bardzo słabe
Zawieszenie : majtanie;)
Ogólnie, masakra... Samochód ani dla rodziny, ani do wożenia czegoś cięższego. To nie nadaje się do niczego. Napęd na przód - totalna porażka, nie wiem co w nim było przez pół roku zmieniłem 2 razy opony bo na każdych się ślizgał i lato i zima, w końcu kupiłem nowe i to samo. U mechanika nic nie stwierdzono jak i w ASO
Silnik to jedna z większych porażek. Nigdy więcej RENAULT o pojemności mniejszej niż 3.0 :) nie da się tym jeździć. Do 100 rozpędza się ohoho, nie mówię tu że i na LPG i na benzynie identyko!
Skrzynia - to jedyne do czego nie mogę się zbytnio przyczepić. Biegi w miarę wchodzą dobrze.
Układ jezdny opisałem wcześniej. Ale co do jazdy samej w sobie nie polecam nikomu, zakręty - średniak czasem strach się składać szybciej do zakrętów. Ogólnie jedyne co miał tu w miarę to podjechał pod każdy krawężnik
Widoczność poza przednią szybą... to co ja mogę tu napisać. Słupek kierowcy przeszkadza jak cholera trzeba się wychylać i sprawdzać czy pieszy nie idzie. Moim zdaniem bardzo kiepsko
Jaka ergonomia?
Klimatyzacja... nie wspomnę że po jej włączeniu samochód tracił na mocy... w zimę jak przyszło co do czego... to lepiej było kurtkę na sobie mieć:) aczkolwiek w lato klima ładnie chłodzi - jedyny plus
Przestrzeń... jak się wyjmie siedzenia z tyłu to się ma przestrzeń, dziwnie się w tym siedzi ani to osobowe ani to bus. Bała ilość schowków - nic nie utkniesz. Generalnie masakra, jakby mi przyszło jeszcze z dzieckiem tym jechać... to wolę smarta.
ALE CO MÓWISZ? GŁOŚNIEJ!
Naprawy nie są wcale tanie - durny przegub to w**** mechanika + duży koszt za część. Dodatkowo by zrobić przegląd trzeba wyjąć butlę z gazem bo firma RENAULT wstawiła pod koło zapasowe nr VIN - dobre żarty.
jak nie masz nic innego i dają za darmo to bierz i szybko sprzedaj.
Rozrusznik padł:) ale udało się go zrobić niewielkim kosztem - oczywiście na wakacjach się zepsuło gdzie by indziej... człowiek nie może spokojnie dojechać i wrócić;)
Przegub - cudnie:) z tyłu coś stuka ani to zawieszenie ani hamulce - wkurzający dźwięk, belka ok wszystko... do dziś nie wiadomo co to;) Pasek, alternator.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

12,0