Ocena kierowcy - Renault Scenic II

zebra, 8 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Tragedia! Szczerze odradzam. Skarbonka bez dna i do tego nieprzewidywalny. Ale od początku. Samochód kupiony od pierwszego właściciela i autentycznie serwisowany do końca do przebiegu 175000 km czyli do czasu gdy go kupiłem! Nie cofany licznik. Auto pod względem przestrzeni, komfortu jazdy, dynamiki, zużycia paliwa absolutnie bez zastrzeżeń rzec by można idealne! przez pierwsze 20 000 km niewymagające napraw! Wymiana oleju co 15 000 km. No ale przyszły wakacje i trzeba było pojechać . Udało mi się oddalić od domu 120 km i klapa. Obróciła się panewka! Oczywiście laweta i po wakacjach! Mechanik przyjął i po 4 tygodniach naprawił. Sumaryczny koszt finansowy ( laweta i naprawa) 5000 zł! Inne straty niepoliczalne ( urlop złość w rodzinie itp). Po naprawie podjąłem męską decyzję i sprzedałem to g... . Dlaczego? Bo w wymienionym silniku nawet po wymianie panewek na nowe nie ma gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy! Tak więc jeśli ktoś jest hazardzistą niech jeździ. Ludzie! Uczcie się na błędach innych a nie na swoich błędach ! Ja tego nie posłuchałem i kosztowało mnie to naprawdę sporo!.
Kultura pracy dynamika, zużycia paliwa absolutnie bez zastrzeżeń rzec by można idealne. Tylko te awarie!
6 biegów - dużo wachlowania . Poza tym OK.
Jak na tak wysoki samochód dobrze komfort OK.
Auto pod względem przestrzeni, komfortu jazdy, dynamiki, ilości schowków widoczności absolutnie bez zastrzeżeń rzec by można idealne!
Zawsze to diesel ale w kategorii diesli bardzo dobrze.
5000 zł na 20 000 km! Tragedia!
5000 zł na 20 000 km! Tragedia!
żadnych drobnych usterek tylko poważna!
Obróciła się panewka! Mechanik przyjął i po 4 tygodniach naprawił. Sumaryczny koszt finansowy ( laweta i naprawa) 5000 zł!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,7