Renault Scenic II 1.9 dCi 130KM 2003-2009 - Oceń swoje auto

Oceny Renault Scenic II 1.9 dCi 130KM 2003-2009

3% gorzej niż w segmencie Minivany (4,15)

dodano 19.07.2012 02:56:27 przez

Auto dla młodych (rodziców) ale aktywnych choćby towarzysko, lub takich co nie siedzą na miejscu tylko lubią wypady w teren, albo sie budują, albo.... albo... albo.... Jeszcze takiego przestronnego i wszechstronnego auta nie spotkałem, miejsca w środku od groma, żona nim na codzień po mieście jeżdzi i nie ma żadnych problemów z manewrowaniem czy parkowaniem (nie mam czujnika) a zwaszcza z widocznością we wszystkich kierunkach - sam byłem zaskoczony. Po roku zaczęła narzekać na silnik że jest kolumbrynowaty mułowaty i przyciężkawy. Racja, jak sie rozpędzi to idzie ładnie ale żeby go rozpędzić do 100 to mam wrażenie że tych koni to tam 60 jest a nie 130. Prowadzi sie przyjemnie, jest długi to też nierówności znosi dzielnie. Mankamentem jest wentylacja klima - latem i ogrzewanie w zimie. Diesel ma równe 5 litrów oleju silnikowego więc żeby zagrzać ten silnik to potrzeba co najmniej 5-10 km , a zeby zagrzać wnętrze to 20 km. W zimie jest żle z ogrzewaniem. No chyba że jedziemy w trasie to już trzyma temp. Podobnie z klimatronikiem , mało wydajna jak na taką budę. Z drugiej strony to dzieci mi nie chorują od zbyt zimnej klimy bo w wielki upał za bardzo sobie nie radzi, schłodzić troche schłodzi a lodówki nie zrobi koniec końców dobrze ale nie tak jak powinno być. A propos budy to tutaj należy sie nobel bo 7 miejsc albo 5 i bagażnik w którym spokojnie może spać dziecko to rewelka. Czasem zabieramy wózek bez składania hehe. Zamrażarka 4 szufladowa też nie wymagała kładzenia na bok. Rury kanalizacyjne pcv 4m dł - czemu nie. bo tutaj mistrzostwem jest że kazdy tylni fotel jest suwany oddzielnie i może być złożony albo zdemontowany. nie tylko tylni bo przedni fotel pasażera może być złożony w stoliczek lub jak dla nas przewijak dla małego dzidziusia. Brat ma Zafirę to tam jest tragedia, jak pasażerowie chcą wejść do tyłu na 3 rząd to 2 rząd musi opuścić auto bo jest jedna wielka kanapa którą trzeba złożyć zeby dostać sie do tylnich foteli -Zafira w budzie z 2008 - nieporozumienie, jak to było w tej pierwszej zafirze - nie wiem. Scenic II jest bardzo flexible trochę jest Espacem bo może mieć siedem miejsc , trochę jest Laguną bo wygodnie 5 osób plus dużo bagaznika, trochę jest Kangoo bo po złożeniu wszystkich siedzeń albo ich wyjęciu można sporo zmieścić (tylko te dywaniki hihi) Ktoś może powiedzieć że jak jest do wszystkiego to znaczy że jest do niczego , ale sie nie zgodze w przypadku tego samochodu bo na wczasy wygodnie sie jedzie , przy przeprowadzce bardzo pomocny, dzieci go uwielbiają bo ma płaską podłogę a nie tak jak np volkswagenach że są zagłębienia i przez środek biegnie kanał na którym jest ręczny itd., jak trzeba znajomych zabrać z knajpy to tylko ja moge bo mam 7 miejsc - a jaki ubaw na tych tylnych miejscach w bagażniku przy tym - wesoły autobus nie raz ratwoał kolegów z opresji jak nie mogli o własnych siłach wracać do domu, na parkingu wygląda okazale nie ma sie czego wstydzić, na drodze jest dość żwawy i to ja wyprzedzam a nie mnie, chociaż okupione to jest mieleniem w skrzyni bo 6 biegów jest, tylko że krótkich a jedynka to raczej niepotrzebna bo da sie nią tylko oderwać od miejsca. Spalanie mnie zadowala bo żona z dziesięciu km do pracy 3 km robi przez Myszków ze światłami, popołudniowymi korkami , podjazdami do sklepów, fryzjerów itd i wynik średni wychodzi 6 litrów, na trasie 120 -140 5,5litra, można zejść do 5 lub poniżej ale to jest już ecodriving czyli nie więcej niż 90 i zamulanie silnika które kończy sie zapychaniem FAP (filtr cząstek stałych) na dłuższą metę lub zabijaniem zaworu EGR(recyrkulacja spalin). Naprawy elektroniki czy mechaniki polecam wykonywać u osób które specjalizują sie w francuzach bo oni wiedzą gdzie i jak ręce włożyć bo usterki są to fakt, ale są typowe dla tego modelu czyli tablica rodzielcza , czyli klima , czyli ręczny , czyli hands free, i można wymieniac wiele. Najważniejsze że są opanowane i rozgryzione i nie trzeba w serwisach zostawiać majątków. Mechanicznie też musi być mechanik od francuzów volkswagenowiec będzie wiecznie redukował wszystkie luzy i puści was w skarpetkach przez ciągłe wymiany które okazują sie niekonieczne poniewaz są w zawieszeniu dopuszczalne fabrycznie luzy takie które są usterką w wolkswagenie więc polecam mechanika dedykowanego dla francji a najlepiej renault bo np panewki są w tym aucie zwykłą częścią eksploatacyjną i nie drogą i łatwo wymienialną i niestety trzeba tam zaglądnąć bo można stracić silnik. Zachwycony jestem elektroniką typu tempomaty, czujnik deszczu, ściemniacz lusterka , hands free czyli karta w kieszeni a nie w stacyjce, mam jeszcze przyciski w klamkach które ułątwiają i utrudniają życie. Skoro karta jest w kieszeni to wychodząc z auta obojetnie w której klamce naciskasz i auto zamknięte - moduł domykania szyb też wygodny. Utrudnienie polega na tym że po 4-5 latach trzeba je wymienić bo mikrostyki śniedzieją i niestykają czyli nie zamykają autka jak powinny ale z drugiej strony nie są drogie bo 30 zł za klamkę i znowu frajda. Radio obsługiwane przy kierownicy - fajnie. Ręczny eletkryczno-automatyczny - zwłaszcza dla kobiet - super.podłokietnik suwany fajnie. Do tego kupa schowków które uzytkuje na codzień tylko trwało zanim sie nauczyłem gdzie co jest włożone. Ogólnie polecam dwiema rękami i nogami.

dodano 25.02.2009 00:08:09 przez

Jak na auto rodzinne to bardzo dobre zarówno dla mnie jak i dla żony nie mówiąc o dziecku. Z przodu dużo miejsca jasna tapicerka dzięki szklanemu dachowi jasno. duży komfort podróżowania. Silnik bardzo elastyczny,elektronika szybko rozleniwia jak automatyczny hamulec, tempomat czy system wolne ręce. Po przesiadce z Passata kombi, czuję różnicę na duży plus, są drobne usterki ale przy zakupie używanego auta liczyłem się z tym.

dodano 29.07.2013 14:41:58 przez

Świetny samochód dla rodziny 2+3, doskonały stosunek jakości do ceny. Jedyne na co można narzekać to wykończenie niektórych elementów wnętrza (rączki tapicerki drzwi się ścierają), ale zażyczyłem sobie super wersje z jasnym skórzanym środkiem, więc mam co chciałem. Jeżeli coś się psuje to najczęściej jest to jakiś czujnik który łatwo się wymienia. Samochód na drodze nigdy mnie nie zawiódł.

dodano 24.10.2007 20:30:13 przez

renówka powinna zostać na etapie KANGOO i nie wymyslać tego typu aut jak SCENIC II . No ale wiadomo, wszystko zaczyna sie psuć najczęściej PO GWARANCJI a części maja chyba najdroższe z mozliwych . Nawet ich wydumane wycieraczki wytrzymują -bez niszczenia gumy - nie dłużej niz zwykłe , no ale te ICH wycieraczki to jest ból jak sie wyrzuca ponad 200zł w serwisie

dodano 03.12.2009 11:29:12 przez

Dla rodziny z 3 dzieci - to wymarzone auto. Każdy wypad na wakacje jest przyjemnością, wszystko się w nim mieści, a w trasie idzie jak burza. Można też przewieźć 7 osób (zależy od wersji) Bardzo fajne sterowanie radia przy kierownicy , WIELKI przesuwany schowek pomiędzy fotelami z przodu,

dodano 18.05.2012 11:10:31 przez

auto jak auto ,ma jechać ALE TANDETNIE wykonanie z tandetnich materiałów denerwuje.Samochód ma 98000 km a wnętrze - lusterko,pasy,siedzenia,tapicerka itp są gorszej jakości niż w małych fiatach.Jeżeli ktoś szuka w miarę przyzwoitego wykonania wnętrza to odradzam to auto.

dodano 03.07.2013 13:28:00 przez

Dobre auto rodzinne (szczególnie w wersji 7 miejscowej). Moje drugie renault i trzecie też pewnie będzie tej firmy. Na pewno nie są to samochody bardziej zawodne niż inne. Wygoda i dobry standard za cenę niższą niż u konkurencji.

dodano 14.11.2008 11:59:15 przez

może dlatego ze przesiadłem się z NUBIRY, która spisywała mi się doskonale do czasu kolizji, ale pojazd jest idealny, zresztą szukając pojazdu nie chciałem kupować polskich pojazdów a z zagranicy gdzie drogi sprzyjają zawieszeniu

dodano 08.11.2013 09:57:33 przez

Samochód godny polecenia, minusem jest awaryjność elektroniki, licznika. Naprawiamy w/w usterkę w ciągu jednego dnia, wysyłkowo. Tel. 731661662.

dodano 13.07.2008 15:04:59 przez

Pojazd praktycznie jednorazowy.Motoryzacyjny bubel.Auto do jazdy tylko w koło domu.

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD Premium 1,6 120KM NAVI z kamerą

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD Premium 1,6 120KM NAVI z kamerą

Rocznik: 2014. Przebieg: 16 000 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6DDIS ELEGANCE

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6DDIS ELEGANCE

Rocznik: 2013. Przebieg: 10 km. Silnik: 1.6 120KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Renault Scenic, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Scenic

Przeczytaj o Renault Scenic

Renault Grand Scenic - komfort po francusku
Renault Grand Scenic - komfort po francusku Francuzi doskonale wiedzą jak projektować ponadprzeciętnie komfortowe samochody. Najlepszym tego przykładem jest Renault Grand Scenic. To obecnie jedna z najlepszych propozycji w klasie 7-osobowych vanów.

Renault Scenic II 1.9 dCi 130KM 2003-2009 25