Ocena kierowcy - Renault Thalia I

KB, 18 lat temu
Rok produkcji 2003
Renault Thalia I 1.6 110KM 81kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem zadowolony, choć denerwuje mnie kilka spraw: brak opcji składania tylnej kanapy 2/3 - 1/3, mały wlot od strony bagażnika do wnętrza, szczególnie ważne gdy trzeba coś dłuższego przewieżć. Brak filtra przeciwpyłkowego w klimie, miejsce na niego jest zaślepione, szkoda. Bgażnik wolałbym otwierać ze środka samochodu a nie brudzić się w okresie jesienno - zimowym. Słabo wyprofilowane przednie siedzenia - czyli słabe trzymanie boczne. Brak ABS.
Trochę się zrobił głośniejszy niż na początku eksploatacji ale jest nieźle, przyspieszenie w miarę dobre, nie jest paliwożerny.
Zmiana biegów nie jest rewelwcyjna, przydałoby sie troche więcej precyzji, trochę haczy.
Jak na razie nie mam zastrzeżeń, wspomaganie jest jak dla mnie w sam raz.
Jeżeli ktoś wie do czego służą lusterka to nie ma problemu, do przodu jest OK.
Chyba OK.
Głośna i słaba. Na 3 i 4 jest za głośna żeby z niej korzystać. Gdyby nie klima która momentalnie osusza zaparowane szyby w deszczowe dni byłaby klapa.
Z przodu OK ale tył nadaje sie tylko dla dzieci i wsiadając do tyłu trzeba uważać żeby nie walnąć się głową o górną część.
Nie jest źle ale mogłoby być lepiej i jak juz mówiłem z biegiem lat staje sie głośniejszy.
Biorąc pod uwage klimę nie jest źle choć w trasie nie można zejśc poniżej 6 litrów (z włączoną klimą), w mieście nie spalił więcej jak 8,5 l. Średnio po dwóch latach wychodzi mi około 7,5/100km przy jeździe miasto/trasa-50%/50%
Samochód kupiony za 36 tys. (wersja Alize )w styczniu 2004 + opony zimowe gratis, w tamtym momencie najtańszy samochód z klimą
Jak na razie bez większych uwag. Trzeszczą plastiki w środku i czasem dochodzą dziwne odgłosy z przednich drzwi (przy zamkniętych szybach). Zabrudzone tylne hamulce - dochodziły ciche piski (ponoc zardzewiały rozpieraki w hamulcach). Słaby lakier nieodporny na odpryski (metalik).
Odpukać nic !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 110KM 81kW [l/100km]