Ocena kierowcy - Renault Trafic II Kabina

Grzegorz, 10 lat temu
Silnik 2.0 dCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Renault Trafic II Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW 2001-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Z tym silnikiem auto dość dynamiczne, szczególnie na 2 i 3 biegu. Niektóre osobówki wielkie zdziwko zaliczają na starcie.
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Jeśli szukasz oszczędnego busa, z dość dynamicznym silnikiem i za stosunkowo normalne pieniądze to myślę, że Trafic jest dla ciebie. Oczywiście wszystko zależy z jakich rąk kupujemy auto. Ja posiadam wersję GENERATION, więc komfortowo się jeździ.
Jak dla mnie dynamiczny i oszczędny zarówno w spalaniu jak i obsłudze. Wielki plus za łańcuszek rozrządu i brak "dwu-masy" oraz DPF-u.
Po zakupie zmieniłem olej w skrzyni, bo poprzedni był wlany nieodpowiedni i przy nierozgrzanym oleju 2 bieg wchodził z lekkim oporem. Po wymianie oleju w skrzyni na odpowiedni (zalecany przez producenta) problem zniknął. 6-cio stopniowa skrzynia to wielki plus tego auta...zarówno dla kieszeni jak i uszu :)
Zakupione auto miało luz na prawym tylnym sworzniu sanek i na końcówkach wahaczy. Tylne sworznie (tuleje) sanek wymieniłem obydwa za radą mechanika. 250 PLN w części plus robocizna drugie tyle i w zawieszeniu cisza ;)
Jest to bus, więc typowo widoczność dobra, a przy cofaniu trzeba nabrać wprawy lub czujniki zamontować. Jeśli jest to kabina to auto oszklone dookoła.
Jak dla mnie dobrze przemyślana kabina.
Jest dobrze. Mam jedynie zastrzeżenie do zastosowanej w dolnej części auta środkowej kratce nadmuchu...plastik łatwo łamliwy, ponieważ łatwo narażony jest na deptanie podczas przemieszczania się po aucie. Powinien moim zdaniem być zrobiony z jakiegoś stopu metalu. Mój egzemplarz posiada WEBASTO...a więc klasa.
Posiadam wersję 7-mio osobową "Generation" - taki a'la mini camper: obracane tylne fotele oraz fotel kierowcy i pasażera. Z tylnej kanapy i półki można zrobić łóżko dla 2 dorosłych osób. Dodatkowo mały stoliczek z oświetleniem :) Zatem bardzo miło dla pasażerów i kierowcy. Żona i dzieci zachwycone, ale nie ma dziwu, jeśli ktoś przesiada się z Seata Ibiza :)
Zależy od siły i kierunku wiatru ;) A tak poważnie to jest nieźle...to przecież bus, więc cadillaca z tego nie będzie.
To zależy jak auto jest eksploatowane. Ja nie jeżdżę nim dużo, więc jak na razie koszty w normie.
Myślę, że nawet biorąc pod uwagę jakieś okresowe usterki, to stosunek jakość/cena jest bardzo dobry (mówię o aucie używanym)
Jak na razie usterki dotyczące zawieszenia. Mam też wrażenie, że tzw. "czasówka" wycieraczek czasami dziwnie się zachowuje...działa z różną częstotliwością, ale mam co prawda czujnik deszczu, więc może to w tym jest problem.
Jak na razie brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 115KM 85kW [l/100km]