Ocena kierowcy - Renault Twingo II Hatchback 3d

Silnik 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Twingo II Hatchback 3d 1.2 TCe 16v 100KM 74kW od 2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Na drodze to ja rozdaję karty.Nie jestem piratem drogowym,jest to mój 9 samochód.Bilans;przejechane ok.900 tysięcy kilometrów i tylko jedna stłuczka w 1985 roku.
Małe,wygodne,szybkie autko za rozsądne pieniądze.Po doposażeniu w automatyczną klimatyzację i ESP może konkurować z wieloma innymi dobrymi markami.Jeżeli ktoś ma kilkuosobową rodzinę niech szuka innego modelu.Ja lubię małe auta.Mój samochód nie jest dla mnie przedłużeniem żadnego organu.Jest ok.
Czasami niektórym udaje się zrównać ze mną na światłach-podnoszą często kciuk do góry,pozostali udają,że im się nie spieszy...
Kilka razy zaskrzeczała ale to moja wina,ponieważ za mało wcisnąłem sprzęgło.Często omijam któryś z biegów i nie ma żadnego problemu.
Na dobrej drodze nie ma problemu.Natomiast jadąc po dziurach trzeba uważać.Na niektórych nawet czołg nie dałby sobie rady.
Widoczność do przodu bardzo dobra,tył również dobrze widać w trzech lusterkach.Problem jest przy jechaniu do tyłu ale tylko dlatego,że nie chce mi się głowy odwrócić.
Należy dobrze ustawić sobie fotel na wysokość i odległość od kierownicy oraz prawidłowo wszystkie trzy lusterka-niestety nie każdy to potrafi.Wyświetlacz jest słabo widoczny w dzień ale wtedy na moment wyłączam światło i problem z głowy.
Mam automatyczną klimatyzację.Opłaciło się dać parę złotych więcej i dzięki temu nie mam żadnych problemów.Jeden ruch i powietrze szybko usuwa parę z szyby.
Kupiłem to auto z myślą o dwóch osobach.Ja i pasażer z prawej jedziemy wygodnie-ci z tyłu mnie nie interesują.Po co wsiadali?
Jadąc spokojnie mogę rozmawiać szeptem i słuchać muzyki.Natomiast jeżeli mocno przyspieszam to po pierwsze nie rozmawiam a muzyką jest warkot silnika.Czasami silnikowi wtórują opony w zależności od rodzaju nawierzchni-super muzyka.
100 koni trzeba napoić,inaczej nie będą ciągnąć.Jeżeli komuś wydaje się,że za dużo,to niech zacznie od siebie i odpowie na pytanie czy zawsze korzysta z odpowiedniego biegu?Cena przeglądów zdecydowanie za wysoka, szczególnie pierwsze przeglądy,kiedy mechanik nie ma nic do roboty.Cena pierwszych przeglądów powinna być niska i rosnąć wraz z wiekiem auta.
Każdy chciałby za wszystko zapłacić mniej a nie więcej.Jeżeli go kupiłem,to znaczy,że zaakceptowałem cenę.Nie żałuję pieniędzy wydane na to auto. Przejechałem nim ok. 95000 km i nadal wszystko gra. Jeździ się bardzo dobrze. Nie mam zamiaru go sprzedać.
Nic mi nie przychodzi do głowy-nic nie zawiodło.
Nie wystąpiła żadna usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TCe 16v 100KM 74kW [l/100km]

5,7