Ocena kierowcy - Rover 200 III

Silnik 2.0 SD 86KM 63kW
Rok produkcji 1997
Rover 200 III 2.0 SD 86KM 63kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie :D
Układ hamulcowy : zapiekła się szczęka tyłnych klocków hamulcowych
Z auta jestem zadowolony. Pieszczę chucham i dmucham by służyło mi jak najdłużej w jak najlepszy sposób. A Roverek na pewno mi się odwdzięczy :)
Silnik elegancko, nie mogę narzekać. Oleju nie zżera ;)
Skrzynia spełnia swoją rolę, ale żadnego szału nie ma ;) W moim aucie troszeczkę nie dobija wsteczny bieg, lecz każdy kierowca który by wsiadł, poradził by sobie bezproblemowo ;)
Mi układ jezdny bardzo się podoba. Szczególnie na pochwałę zasługuje wspomaganie kierownicy, bardzo przyjemne jak na ten rok produkcji auta. Dodam że znam nowsze marki z \"topornym\" układem kierowniczym.
Przeciętnie. Ani całkiem źle, ani żadna rewelacja.
Ok. Wszystko na swoim miejscu. Po kilku jazdach obsługuje się auto nawet na czuja :)
Mi w warunkach zimowych, brakuje jednoczesnego nadmuchu górnego i ogrzewania szyb. Jest jedynie równoczesne grzanie nóg i szyby- dużo mniej efektywne.
Mało miejsca. Zwłaszcza dla wysokiego kierowcy (ja mam 190). Trzeba odsuwać fotel do tyłu i dodatkowo odchylać do tyłu. Ale to małe auto, więc czego oczekiwać :) Na pocieszenie podam, że wożę nim 5-cio osobowy skład siatkarski i się mieścimy :)
To bardzo słaba strona tego modelu. Dźwięk spod maski, szum dobiegający zza drzwi kierowcy i pasażera (błąd konstrukcyjny lusterek bocznych) oraz trzeszczące plastiki. Ale ja lubię słuchać głośniej radia, więc i ta wada mi nie przeszkadza ;)
Mi się spalanie bardzo podoba. W lecie 5.4l przy mało oszczędnym stylu jazdy. W zimę za to trochę ponad 6. Dodam jeszcze, że samochód zawsze ma przynajmniej trzech pasażerów, więc rewelacja.
Występują, ale rzadko i nie są uciążliwe ;)
Przez prawie rok jazdy, auto zawiodło mnie dopiero raz (zapiekła się szczęka tyłnych klocków hamulcowych). Poza tym bezawaryjne przy codziennej trasie 60km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SD 86KM 63kW [l/100km]

5,4