Ocena kierowcy - Rover 200 III

Lepanao2, 14 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1996
Rover 200 III 2.0 SDi 105KM 77kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : poprostu ma pałera ;o)
Karoseria : Woda pod zawiasami klapy bagażnika.
Bardzo pozytywne auto, gdybym miał troszkę więcej pieniędzy to poszedłbym w wersję ze skórą i klimatyzacją.
gdy silnik się rozgrzeje przyjemnie mruczy, wyprzedzanie jest możliwe już przy 1500 obr/min. W trasie nie trzeba redukować, a i tak ładnie wyrwie do przodu.
jedynka i dwójka są mułowate więc w mieście trzeba pokombinować sprzęgłem. Od trzeciego biegu zaczyna się magia jazdy. Idealny moment obrotowy (moim zdaniem) dla III biegu przy 50 km/h, IV-70, V-90. Na drogach krajowych papa się cieszy, na autostradzie tym bardziej
Małym mankamentem jest jazda po drogach które mają koleiny -trzeba pilnować kierownicy bo przednie koła mają tendencję do "szukania" wgłębień.
troszkę skrzypią elementy plastikowe wewnątrz kabiny. Siedzenia trzymają dobrze i są stosunkowo wygodne.
Brytyjska myśl inżynierska mnie zabiła: można na nogi i szybę dać ciepłe powietrze, a na twarz (w tym samym czasie) chłodne.
mam 185 i z tyłu jeśli chcę usiąść wyprostowany głową ocieram o podsufitkę, na kolana jest dość miejsca.
tylne zawieszenie da się odczuć podczas jazdy. Dieselek też klekocze
Średnie zużycie paliwa na poziomie 5,6 (50/50 trasa miasto) jest w moim przypadku do przyjęcia. Nie miałem jeszcze z autem problemów pod kątem mechanicznym, jedyne w co zainwestowałem to płyny i rozrząd (pomijam koszt kleju do tylnej klapy, co prawdopodobnie jest związane z tym, że auto było walnięte).
Po niegroźnie wyglądającej stłuczce (w tył) woda leje się pod zawiasami do bagażnika -doraźnie można uszczelnić żywicą lub sylikonem, ale na dłuższą metę trzeba zdjąć podsufitkę i odkręcić klapę, i wtedy podziałać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]

5,6