Ocena kierowcy - Rover 200 III

Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Rover 200 III 2.0 SDi 105KM 77kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : O dziwo, nie widzę żeby moje autko rdzewiało.
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Auto sypie się z każdej strony.
Pęknięta turbina, ale nie wiem czy to ma związek z silnikiem. Fakt, że samochód jest mułowaty i ma kiepskie przyspieszenie.
Nie najlepiej wchodzą biegi.
Całkiem dobra widoczność, dobrze się nim parkuje albo cofa.
Samochód pali ponad 9 litrów zimą, 8 latem.
Trudno go nagrzać. Musiałabym pokonać z 300 km żeby w kabinie się nagrzało. Fatalnie działają też nawiewy. Myślałam, że coś tam trzeba naprawić, coś jest nieszczelne ale mechanik mówi, że wszystko jest w porządku :( Wymieniłam nawiewy (skrzynki) ponieważ połamały się w nich jakieś "trybiki" i nie dało się sterować nawiewem ale to nie pomogło. Poza tym śmierdzi jak stara taksówka.
Wystarczająco dużo miejsca chociaż za niski sufit. Mam wysokie dzieci, które siedząc z tyłu smyrają włosami po suficie przez co włosy się elektryzują i jest problem ;)
Chodzi jak traktor. Poza tym przy uruchomionym silniku, na postoju kierownica wpada w drgania. Samochód jest głośny.
Dużo pali i bez przerwy coś się psuje.
Odkleja się i roluje tapicerka na suficie i w drzwiach. Raz przyklejałam w drzwiach ale to syzyfowa praca, trudno też naciągnąć materiał. Ciągle psuje się zamek bagażnika - dwa razy go naprawiałam w warsztacie w końcu sama rozebrałam drzwi tylne i za pomocą drutu naprawiłam zamek doraźnie. Nie zapala się światełko w kabinie po otwarciu drzwi - elektryk najpierw nie wiedział co się dzieje w końcu stwierdził, że naprawa jest nieopłacalna. Wielokrotne problemy z alarmem, który się psuł co się skończyło wymontowaniem go. Niestety w tym modelu alarm jest jakoś połączony fabrycznie z centralnym zamkiem i nie mam też tego drugiego. Od czasu demontażu często nie mogę otworzyć drzwi pasażera przez "dzyndzel", który się blokuje i nie da się go wyciągnąć. Dwa razy w ostatnim czasie byłam z nim w warsztacie elektrycznym bo nie świeciła lampka przy rejestracji.
Pęknięta turbina. Układ kierowniczy do poważnej naprawy lub wymiany. Przy skręcaniu co jakiś czas blokuje się kierownica i muszę skręcać trzymając bardzo mocno kierownicę, która może odskoczyć. Kierownica rusza się skokowo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Rover 200 III 2.0 SDi 105KM 77kW