Ocena kierowcy - Rover 400 II Hatchback

Okres użytkowania: 5 lat
Rover 400 II Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : 11 lat i ani śladu rdzy, regularnie myty i woskowany
Silnik : uszczelka pod głowicą
Bardzo fajne auto dla kobiety za małe pieniążki. Gdy będziemy o nie dbać raczej nas nie zaskoczy. Zimne nie należy przeobrotowywać, na czas wymieniać płyny, oleje, świece (ISKRA LPG made in POLAND) - tanie i niezawodne, części tanie (oprócz amortyzatorów).
malutki a zarazem żwawy motorek, pozwala na całkiem dynamiczną jazdę, śmiało można wyprzedzać na trzecim i czwartym biegu, troszkę hałasuje po przekroczeniu 110km/h.
raczej precyzyjna, w przypadku mojego auta dwójeczkę z czuciem, nie za szybko bo delikatnie może zgrzytnąć, wsteczny wchodzi trochę topornie ale bez większych problemów.
Autko bardzo dobrze mi się prowadzi, ładnie wchodzi w zakręty nawet przy dużych prędkościach, zawieszenie pracuje cicho nic nie stuka nic nie puka.
Widoczność w Roverku jest rewelacyjna, hatchback oferuje dużą powierznię widoku we wstecznym lusterku, boczne słupki w niczym nie przeszkadzają.
Funkcjonalne autko, wszystko tam gdzie powinno być, nie trzeba niczego szukać. Bardzo dobre wykończenie wnętrza, tworzywo bardzo dobrej jakości, nic nie skrzypi i nie piszczy, wykończone imitacją drewna do złudzenia przypominające prawdziwe.
Lubi trochę parować, ale szybko się rozmraża. Klimatyzacja manualna, bardzo dobrze radzi sobie z całym wnętrzem, jazda jest przyjemna i nie męczy nawet w bardzo upalne lato.
Autko może nie duże, ale wszechstronne, idealne na 4 osobowej rodziny i psa w bagażniku. Spełnia wszystkie moje oczekiwania.
Jak przystało na benzynkę cicho przy ekonomicznej jeździe, zaczyna hałasować po 110km/h, raczej w długie trasy trzeba jechać spokojnie, idealne dla kogoś kto jeździ ze średnią prędkością 90km/h.
Rover zasilany LPG, bardzo tani w eksploatacji przy zasilaniu właśnie gazem. Średnio w cyklu miejskim nie pali więcej niż 9litrów, na trasie potrafi zaskoczyć i zejść nawet to 6litrów.
Za tą cenę nie znalazła bym nic tańszego w takiej jakości wykonania.
Mam go 5 lat, uszkodził się regulator lamp przednich (wyskoczył bolec), wymieniłam rolkę mikro bo piszczała.
Po za wymianą uczczelki pod głowicą (typowe dla silników serii K) wszystko na razie trzyma się kupy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 103KM 76kW [l/100km]

7,3