Ocena kierowcy - Rover 400 II Sedan

Silnik 2.0 D 86KM 63kW
Rok produkcji 1998
Rover 400 II Sedan 2.0 D 86KM 63kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Pracował zawsze równo i palił od styku
Układ hamulcowy : zacierające się tłoczki
Karoseria : Poleciały tylnie słupki
Układ elektryczny : Padające czujniki
Bardzo dobrze mi się jeździło, samochód jak najbardziej rodzinny (2+1), po włączeniu klimy samochód bardzo słaby,
Jak na tą moc silnik spisywał się bardzo dobrze, jeśli używało się go do jazdy rodzinnej. Maksymalnie jechałem 205km/h i wiem że ten samochód nie jest przystosowany do takich prędkości tzn. hamulce zbyt słabe, przy próbie wymijania w okolicach 100km/h musi być dużo miejsca
Dobrze pracująca czasem wsteczny źle wchodził
Wielowahaczowe zawieszenie pozwala bardzo komfortowo podróżować ale cena wymiany już może nie być taka niska, ale doskonale się trzyma drogi do 60km/h, później już za miękki - naciśnięcie pedału hamulca przy wyższych prędkościach w łukach musi być mocno przemyślane
Widoczność dobra jedyny problem z małą szybą tylną ale bez problemów
Szyby parują ale ta marka już tak ma - włączenie klimy pomaga.
Miejsca z przodu sporo ale jak za mocno się odsunie siedzenia to ludzie z tyłu cierpią. Dlatego fotelik z dzieckiem był po stronie pasażera
Do 120km/h da się jeździć po przekroczeniu tej wielkości straszny hałas człowiek się bardziej męczy
Samochód mało pali jak na swoją wagę, ceny części jak w dieslu dość wysokie, nie polecam zamienników, trzeba mieć dobrego zaufanego mechanika który wie co ma robić przy tej marce i nie zaglądać ciągle do książki lub szukać na internecie
Samochód jak za te pieniądze bardzo ekonomiczny należy zwrócić uwagę na tyle słupki przy kupnie ponieważ to pięta Achillesowa tego modelu w karoserii, należy też sprawdzić turbinę gdyż lubi lać, oraz elektrykę głównie czujniki podpinając pod kompa
Przez 4 lata wymieniałem olej i filtry, wymiana sprzęgła (zamiennik) skończyła się tym że po 30tyskm zaczęło pod górkę śmierdzieć i byłaby potrzebna jego wymiana w najbliższym czasie
Po 6 miesiącach rozwalił się pasek wieloklin-owy i rozwalił cały rozrząd który był wymieniony rok wcześniej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 86KM 63kW [l/100km]

6,9