Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Rover 45 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Rover 45

lista silników Rover 45

Oceny Rover 45

1% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 22.06.2011 07:36:44 przez

Jak na auto o przebiegu prawie 270tys. myślałem, że będzie lepiej. Dużo by wymieniać wad tego samochodu. A napaliłem się na niego na początku, bo to moje pierwsze autko. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam. Cały czas coś się psuje. Ale po kolei: 1. Alternator poszedł przy 220tys. 2. Przeguby wymieniałem już 3 razy z obu stron. 3. Wycieraczki się zacinają. 4. Bagażnik spada na głowę. 5. Wymieniłem już wszystkie klamki zewnętrzne. 6. Paruje w dni deszczowe (bez klimy ani rusz). 7. Woda w bagażniku. 8. Regulacja świateł nie działa jak należy. 9. Zderzak tylny odstaje. 10. Fotel kierowcy chodzi jakby miał zaraz odpaść. 11. Jazda w zimę przy większych mrozach nastręcza wiele niedogodności z uwagi na baaaaardzo długie nagrzewanie się auta. 12. Skrzyni biegów drży i wydaje metaliczny dźwięk. 13. Turbo niby jest, ale załącza się powyżej 2tys. obrotów. 14. Wymieniony wtryskiwacz. 15. Jazda powyżej 100km/h odpada z uwagi na hałas panujący w środku. 16. Szyba przednia od kierowcy ostatnio się zacina. 17. Pompa wspomagania poszła przy 240tys. 18. Sprzęgło przy 250tys. do wymiany. Na plus mogę dodać, że hamulce pracują ok i nie ma z nimi żadnych problemów (odpukać w niemalowane). Na razie jeszcze jeżdżę tym autem, ale zastanawiam się nad zmianą, bo usterki naprawdę są denerwujące. Słyszałem jeszcze, że popma wtryskowa często pada przy 300tys., więc najwyższy czas na zmianę.

dodano 08.05.2010 09:19:23 przez

silnik mimo że troche głosny przy predkościach powyżej 150km/h to poza tym super; przy ponad 300 000km nie bierze oleju, lekko spocone jedynie turbo ale dolewac nic nie musze od wymiany do wymiany, Silnik na zwykłej pompie firmy VP BOSCH jak w większości 2 litrówek(Ford, BMW, OPEL) do tej pory wymianiłem to co opisuja fora czyli: przepływomierz- (wkład BOSCH ten sam co w astra 2 jedynie obudowa inna), , naprawa pompy BOSCH -kozt 500zł, nie regenerować jakby co jak polecają zakłady, w tej pompie przy 200tys wysiada jeden z oporników elektroniki,o godzinie pompa naprawiona. Zawieszenie nie srawia żadnych problemów mimo ciezkiej eksploatacji, brak problemów z rdzą, zawieszenie jak w Civic, silnik jest Rovera- tsra sprawdzona jeszcze w terenówkach jednostka która przeszła jedynie modyfikacje, a nie jak piszą czesto laicy, że niby od hondy, Słaba widoczność prze tylna szybe, ale super lusterka boczne ułatwija parkowanie oraz jazdę - praktycznie brak martwych punktów, Jako serwis polecam Nowe miasto nad Wartą. Spalanie w trasie wyjazd w góry średnio 5l.100km. W mieście do 7,5 przy ciężkiej nodze. zima do max 8 l/100km. Mogło by byc lepiej.

dodano 29.08.2008 02:08:49 przez

komfort: super; wykończenie, materiały: super (no - może poza obiciem drzwi kierowcy - tapicerka wyłazi spod plastiku klamki). Kierownica - SUPER - pokryta dobrą skórą, właściwa średnica i GRUBOŚĆ z dwoma pogrubieniami pod kciuki, a z tyłu rowki pod palce - miodzio :). Zawieszenie - po 100tys. bez śladów zużycia ! Od 500km pierdzi coś z wydechu - czyli szykuje się pierwsza naprawa - NARESZCIE :(. Głośny przy dużych obrotach i prędkościach - huk powietrza przy>150. Lekka nadsterowność przy >140 - po geometrii ! ale poniżej - jak po sznurku. Woda skrapla się w niewielkiej ilości w bagażniku. Blacha - zabezpieczenie przed korozją - SUPER. Wnerwia mnie blaszany stuk kropel deszczu o dach. Ogrzewanie: DOSKONAŁE. Klima: latem - za zimno - lekko dogrzewam. Trochę wali pomimo czyszczenia, ale tylko przez chwilę po wyłączeniu klimy. Generalnie - autko godne polecenia. Duszę gaz i zawsze idzie do przodu. Jest ładne, eleganckie, inne. Szkoda tego wyciszenia.

dodano 10.04.2010 22:12:21 przez

Samochód nie nadaje się do szybkiej i dynamicznej jazdy z powodu mało precyzyjnej skrzyni biegów i zbyt miękkiego zawieszenia. Bardzo wygodny, oferuje duży bagażnik. Dobry Silnik o dużej elastyczności. W tej cenie trudno o coś lepszego. Idealny samochód dla rodziny. Spalanie średnie na poziomie 7,8 litra. Bardzo dobra widoczność. Łatwy dostęp do części zarówno nowych jak i używanych.Częstym problemem jest w tych samochodach uszczelka pod głowica. Mechaników do tego samochodu trzeba szukać na stronach klubowych - problem z podpięciem komputera u innych mechaników i mała wiedza na temat marki (fachowców na szczęście znajdziemy w każdym większym mieście korzystając ze strony www.roverki.pl)Nie kupił bym tego auta jeszcze raz bo po co kupować coś co się już posiada wybrał bym mocniejszy silnik albo rovera 75. Bardzo wygodne siedzenia. W zimie samochód bardzo szybko się rozgrzewa. NA tylnych siedzeniach pełny komfort podróżowania, choć wole przednie :)

dodano 01.10.2008 11:32:44 przez

Bardzo dobry silnik, przy spokojnej jeździe zaskakująco ekonomiczny (na trasie 6 l/100 km na benzynie BP Ultimate 98!), ceny części zamiennych wyższe niż w innych markach, ale moim zdaniem opłaca się zainwestować jeśli ktoś chce jeździć tym autem dłużej niż rok-dwa, super zawieszenie: trochę twarde, ale jednocześnie sprężyste i auto dobrze trzyma się na zakrętach i nie buja i nie wybija zębów jadąc po dziurach, klima działa super, dobrze zabezpieczony przed korozją... widzę coraz więcej ludzi w roverach 25 i 45 :)

dodano 22.12.2013 14:13:06 przez

Rover 45 to moje pierwsze auto. Dlaczego akurat ten samochód? Z kilku powodów: dobry stosunek ceny to jakości, ładny i elegancki wygląd, oryginalność na drodze. Muszę przyznać, że uwielbiam styl i jakość wykonanie tej marki. Na razie nie miałem poważnych usterek, także to na pewno plus. Największym mankamentem tego wózka jest dynamika a to winny jest automat. Niby jest tryb sport, ale samochód wyje wtedy niemiłosiernie. Chociaż i tak nie zamieniłbym na manual, bo w mieście szczególnie automat to cudo.

dodano 20.08.2008 10:47:32 przez

Auto ma mało przejechane dlatego nie narzekam na niezawodność, sam zrobiłem nim dopiero 7 tys. Miałem duże opory, żeby go kupić bo nie byłem pewny co się pod marką Rover kryje. Na razie nie żałuje, choć zużycie benzyny mi się nie podoba. Zastanawiam sie nad gazem ale boje się skutków ubocznych gazowej instalacji. Poza tym, auto oceniam za całokształt tak na 4.5 bez uwzględnienia zużycia paliwa. Co do cen napraw to jeszcze nie robiłem ale za wymianę rozrządu musiałem dać 13000 zł bo to V6 :/.

dodano 29.10.2009 11:35:53 przez

Jezdze tym autem od miesiaca ale poki co poza malymi poprawkami kosmetycznymi( wymiana swiec, dolanie oleju, wymiana zarowek swiatel pozycyjnych, wymiana plynu w chlodnicy, wymiana zacisku od wezyka ukladu wspomagania, wymiana uszczelki pokrywy zaworów oraz zaroweczki oswietlenia zegarka) nie moge wiecej powiedziec. Prezentuje sie pikenie i wpsaniale sie prowadzi. Silnik (109 KM) daje rede, wiecej nie potrzebuje.

dodano 05.10.2010 22:12:33 przez

Ładne i zgrabne auto za niewielkie pieniądze. Dynamika jazdy bardzo dobra. Dobry czas do setki- mniej niż 10s na 120KM - świetny wynik. Mało pali, tanie w utrzymaniu. Komfort jazdy znakomity ze względu na świetnie zestrojone zawieszenie. Całokształt psuje mi tylko wyciszenie wnętrza. Gdyby nie to, dałbym full punktów. Jak na auto z tego segmentu spodziewałem się czegoś cichszego.

dodano 25.07.2010 07:54:24 przez

Bardzo ładne i dynamiczne auto z dużą elastycznością silnika. Ładnie się prezentuje na drodze i wyróżnia z tłumu pospolitych samochodów. Ceny części są jeszcze do przyjęcia, szkoda tylko że gdzie chciałem je kupić niczego nie mieli na miejscu (części zawsze szukam w kilku sklepach w mieście 80tys. mieszkańców pod aglomeracją śląską), wszystko trzeba zamawiać.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Rover 45, oglądali także

Dowiedz się więcej o Rover 45