Ocena kierowcy - Rover 45 Sedan

Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2000
Rover 45 Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Uszczelka pokrywy zaworów
Jezdze tym autem od miesiaca ale poki co poza malymi poprawkami kosmetycznymi( wymiana swiec, dolanie oleju, wymiana zarowek swiatel pozycyjnych, wymiana plynu w chlodnicy, wymiana zacisku od wezyka ukladu wspomagania, wymiana uszczelki pokrywy zaworów oraz zaroweczki oswietlenia zegarka) nie moge wiecej powiedziec. Prezentuje sie pikenie i wpsaniale sie prowadzi. Silnik (109 KM) daje rede, wiecej nie potrzebuje.
Problemy ze wstecznym, czasem trzeba wysprzeglic i ponownie wrzucic wstezny ale to pikuś ;)
Gdy tylko wsiadlem od razu poczulem niesamowity komfort jazdy, bardzo dobrze trzyma sie drogi a zawieszenie nie jest za twarde (mazda 323) ani za miekkie.
Poki co nie narzekam, wszytsko działa bez zarzutów, choc zauwazyłem, ze nagrzewa sie na pewno dluzej niz moje poprzednie auto Mazda 323.
Nie jestem wysoki wiec jest ok ale dla wyzszych ludzi moze byc troche niewygodnie!
Nie narzekam bo poki co nie przekraczam 120 km/h ale musialem pozbyc sie wyciszacza spod maski wiec na pewno narazilem sie tym na wiekszy halas.
Jest chyba lepiej niz z Mazda 323 ale za krotko jezdze tym autkiem aby dokoladnie okreslic parametry spalania. Mysle ze w cyklu mieszanym tak około 7,5 - 8 l/100 km.
Poki co wymienilem uszczelke pokrywy zaworów, świece zaplonowe, zarówki swiateł pozycyjnych, zaróweczke oswietlenia zegarka. Ale jak mowie jestem wlascicielem auta od miesiaca.
Poki co brak powaznych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

7,3