Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Rover 75 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Rover 75

lista silników Rover 75

Oceny Rover 75

1% gorzej niż w segmencie Wyższa klasa średnia (4,30)

dodano 04.10.2013 11:52:52 przez

Wydaje mi się że koło tego samochodu ciężko przejść obojętnie. Może się komuś podobać albo być naprawdę brzydkie- nie ma nic po środku :).Autko ma swoje lata ale spisuję się na medal. Fakt przy przebiegu 52 tys km jeżeli by występowały usterki skreśliłyby go z listy moich aut i nie zdecydowałbym się go sprowadzić do kraju dla mojej żony. Naprawdę polecam to autko w automacie. W mieście super sprawa a o awarie nie ma się co obawiać jeżeli nie katuje się tego auta będzie używał jako sportowej bryki. Ja na swojego diselka nie narzekam. Jeżeli ktoś pisze że to złom a naprawa goni naprawę znaczy że nabył bardzo zużyty Roverek. W Polsce przy kupnie wszystkie sprowadzone auta mają po 120-160 tys a prawda jest taka że często maja po 300 tys. Sprowadzenie auta ,,na handel,, opłaca się handlarzowi jeżeli było bite lub ma spory przebieg. Autka od 1 właścicieli z małym przebiegiem kosztują tyle co w Polsce a do tego dochodzą opłaty przynajmniej 2 tys zł więc sprawa przestaję się opłacać Z średnia znajomością języka o ile było serwisowane takie auto zawsze można sprawdzić- dzwoniąc do warsztatu w którym było serwisowane. Ja mam wersję produkowaną na Niemcy (unikać anglików po nieudolnych przekładkach!!)z dobrym wyposażeniem-szkoda że bez skóry ale na jakość tych materiałów też nie narzekam. Pozytywnie zaskakuje karoseria- 0 rdzy zawieszenie na 6 i nawet mój znajomy mechanik stwierdził że takiego ,,rodzynka,, ciężko znaleźć, żeby w tym wieku wyglądał jak ,,nówka,, Jeżeli komuś nie podchodzi diesel to patrzyć za benzynką ale z mocniejszym silnikiem ale tu dobrze było by pomyśleć o sekwencji. Ja swojego dieselka w automacie nie mam zamiaru się pozbywać i mam nadzieje że będzie służył jeszcze długie lata czego i życzę innym użytkownikom :)

dodano 26.12.2012 14:26:52 przez

Nie dajcie się zwieść atrakcyjnym wyglądem czy niską ceną, ten samochód jest jeszcze gorszy niz cokolwiek z czym miałem okazję się zetknąć, myślisz że Alfa Romeo czy Renault to największe gnioty? Otóż nie, Rover 75 2.0CDT bije ich pod względem awaryjności na głowę. więcej czasu spędziłem pod nim niż wewnątrz, wsadziłem w niego drugie tyle co za niego zapłaciłem, ale ledwo co naprawiłem popmpe paliwa przez którą auto stanęło to zaraz spieprzył się alternator, ciągle piszczący pasek alternatora którego źródła nie byłem w stanie zlokalizować ani ja ani mechanik. Do tego ciągle psujące się bzdety jak np klamka drzwi tylnych którą naprawiałem 2 razy, rygle centralnego. Wycieki oleju z silnika, w końcu pojawił się olej w chłodnicy, nie wytrzymałem i sprzedałem. Za połowę tego co kupiłem nie wspominając o kosztach napraw. Po tygodniu czasu zadzwonił do mnie nowy "szczęśliwy" właściciel że stanął w szczerym polu bo padło sprzęgło i zaczał mnie wyzywać od oszustów i ostatnich. No ale to już nie moja brocha - widziały gały co brały. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że się tego złoma pozbyłem. Nie sugerujcie sie zbytnio pozytywnymi komentarzami tutaj, bo piszą je głównie ludzie świeżo po zakupie, którzy są zadowoleni z komfortu i niskiego spalania a jeszcze nie zaczęli w niego łądować pieniędzy, ale to tylko kwestia czasu. Takiego auta moża życzyć tylko najgorszemu wrogowi, zdecydowanie odradzam zakup!

dodano 31.08.2009 00:11:50 przez

Polecam to auto osobom ceniącym klasę, ergonomię, elegancję i ekonomiczność. Jeżdzę nim od 2 lat. Przed zakupem nieco się wachałam, bo nie znałam nikogo, kto mogłby mi o nim opowiedzieć. Jedynym mankamentem jest zbyt słaby silnik 1.8+LPG, tylko z tego względu o tym wspominam, gdyż należę do osób z "ciężką nogą" i generalnie jestem zwolennikiem większych silników. Choć jeżdząc na benzynce nie jest tak źle. Przymykam na to oko, gdyż auto jest naprawdę wygodne i nieźle wyposażone. Jest nieco wolny po przełączeniu na gaz. Jednak wówczas koszt jazdy jest bardzo niski. Na autostradzie sprawdza się świetnie. Sunie bardzo szybko bez większych problemów... Polecam w długie trasy! Sprawdziłam niejednokrotnie... I nie tylko ja. A częściami także nie ma problemu wbrew pozorom. Te ciężkie czasy minęły. Nie mam żadnych problemów z lakierem. Nic nie rdzewieje z żadnym miejscu. Śmiać mi się chce z amatorów, którzy nie mają pojęcia o tych samochodach, a komentują je negatywnie, nie posiadając go wcześniej. Jak dla mnie bomba! Najlepsze auto, jakie miałam do tej pory. Żal mi będzie go w przyszłości sprzedawać. Jestem mile zaskoczona, że w tak niskiej cenie posiadam naprawdę duży komfort jazdy i brak większych usterek. O pięknej sylwetce 75-tki i nietuzimkowym wnętrzu nie muszę chyba wspominać ;) To rzecz jasna... Polecam!!!

dodano 27.04.2011 09:10:44 przez

Zalety: - Piękna sylwetka. Według mnie jedno z ładniejszych i bardziej stylowych limuzyn ostatnich lat, - Przestronne, piękne i stylowe wnętrze (a drewno wbrew temu co mówią niektórzy jest prawdziwe - to sklejka drewniana, a nie żaden plastik) - Niezawodny silnik oraz niskie spalanie, - Świetne zawieszenie na polskie drogi, dobre trzymanie w zakrętach, - Bardzo dobry i komfortowy na trasy. Wady: - Słaby układ wysprzęglający (wysprzęglik i pompa sprzęgła - u mnie problem jeszcze nie wystąpił) - psujący się wentylator chłodnicy (można kupić zamiennik od voyagera za 300 zł + rezystor) - Po roku użytkowania po polskich drogach zaczęły gdzieniegdzie trzeszczeć plastiki oraz schowek (norma) - trochę za słaby silnik, duża turbodziura (polecam czipa o ile auto w dobrej kondycji, a najlepiej wersję CDTi + czip chociaż dół będzie równie mułowaty), - męczący do jazdy w warunkach dużego ruchu w mieście przez masę, gabaryty i wspomnianą wyżej mulastość w dolnym rejestrze obrotów. - ciężko dostępne niektóre części, ale te eksploatacyjne łatwo kupić w cenach rozsądnych. Jedna uwaga: większość egzemplarzy sprzedawanych na allegro ma kosmiczne przebiegi. Ludzie kupują bubla za 13 tys. zł, a potem się dziwią, że auto ich zawodzi. Sprawdzić auto z mechanikiem i na stacji diagnostycznej to nie będzie niespodzianek.

dodano 06.07.2014 09:51:51 przez

Właśnie się rozstaliśmy więc pora na podsumowanie...szczere, bardzo szczere. Po pierwsze i najważniejsze - 75-tka po przesiadce z każdego innego, niżeszej klasy lub nawet podobnej klasy auta może początkowo zauroczyć zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Auto ma stajla, to nie ulega wątpliwości, choć stajl to brytyjski, więc nie każdemu pasuje. Woził mnie oraz moją rodzinę długo, na krótkich i długich trasach, i zazwyczaj bez jakiegoś większego marudzenia, szczególnie te pierwsze 3 lata po zakupie. Dziś R75 z małym przebiegiem jest do kupienia nierealne a te z większym szczerze odradzam o czym będzie w ocenach poszczególnych pozycji. Podstawowym motto posiadacza tego auta powinno być "nie oszczędzam". I nie chodzi tu o styl jazdy tylko o dokonywanie czynności obsługowych i ewentualne wymiany i naprawy. Poza tym, że samochód ma wiele drażniących wad i mase pierdółek, które co bardziej nerwowych zaprowadzą do psychiatryka to ja ogólnie jestem zadowolony z faktu, że go posiadałem...ale nie mniej jestem już zadowolony z tego, że już go nie mam.

dodano 03.03.2010 15:07:31 przez

jak na auto tej klasy nie powinno występować tyle usterek tych drobnych, ale i tych poważniejszych. Auto nie jest dopracowane a oryginalne części są drogie, robione jakby w pośpiechu czy na kacu przez ludzi z British Leyland, co tydzień coś w nim dłubię, zamiast "rozkoszować" się jego wyglądem jak większość użytkowników. Gdybym się jeszcze raz decydował na ten samochód, to jeszcze raz głęboko bym się zastanowił, co nie znaczy, że bym go nie kupił :) Auto na dużym wypasie, teraz już stosunkowo tanie, podoba się ludziom i co najważniejsze jest tani w kosztach eksploatacji, nie rdzewieje, ma dobry silnik, jest wygodne. Czyli reasumując, jeśli chcecie mieć tanią limuzynę i lubicie przy tym majsterkować to mogę polecić. A najwięcej dowiecie się na www.forum.roverki.eu

dodano 31.01.2011 11:27:02 przez

Auto od samego początku mnie zauroczyło. Wcześniej jeździłem różnymi samochodami uznawanymi za niby najlepsze (wiadomo o co chodzi). Niestety tamte auta nie miały w sobie zupełnie nic poza tym, że jeździły. Tu mam wszystko. Po pierwsze luxus, który cenię, wykonanie, niepowtarzalny wygląd (prawie jak Jaguar), jakość podzespołów i co mnie miło zaskoczyło całkiem niskie spalanie. Na odcinku 3000 km po autostradach europejskich,samochód pokazał 40 mil na jednym galonie, czyli 3,7 litra ON/65 km. Jakby nie patrzeć to około 5-6 l/100km. Przy tych gabarytach, komforcie podróży i niezawodności,to nic. Jeśli cenisz sobie luxus oraz lubieżny wzrok kobiet i nie tylko, to bardzo polecam. Pozdrawiam.

dodano 06.05.2013 11:28:42 przez

Auto super jako całokształt, natomiast przez ciągle padający wysprzęglik/pompę sprzęgła - NIE POLECAM. Jeżeli już to tylko automat. Żadnych ręcznych skrzyni, jeżeli nie chcecie Państwo zostawić majątku w serwisach. Objawy takie że pedał sprzęgła wpada do podłogi i samochód unieruchomiony. Wtedy to tylko laweta lub holowanie. Nowa pompa sprzęgła kosztuje w granicach 800 PLN, wysprzęglik w granicach 350 PLN + robocizna i robi się 1500 PLN. Doliczając koło dwumasowe które zużyte niszczy wyprzęglik - kolejne 1500 PLN. Auto porządne tylko trzeba mieć dużo pieniążków, chyba że kupi się automat. Ja tak nie zrobiłem i żałuję, bo manuala z przyjemnością sprzedałem.

dodano 11.01.2013 09:56:29 przez

najbardziej powalaja mnie na kolana opinie ludzi ktorzy nigdy nie jezdzili tym altem,normalna sprawa sa naprawy kazdego auta bo nie ma samochodow doskonalych ..ja osobiscie jestem w trakcie prac nad sprzeglem zdecydowanie najslabsza rzecza w rowerze ale mysle ze jak to zrobie to bede smigal jak zly ..aaa i tu ciekawostka jak bylem u mechanika umawiac sie z nim na robote to o dziwo przed jego zakladem staly trzy ww dwie audi jeden opel i jeden citroen i zadnego rowera ..a on sam mi powiedzial ze rowery jak sie o nie dba sa nie do zajechania i najczesciej w tych autach wymienial wysprzeglik i to jest wszystko ..takze panowie i panie :)

dodano 05.10.2011 13:00:17 przez

Szalenie fajne auto, pod warunkiem, że się trafi na zadbany egzemplarz. Coś dla estety, który ceni sobie brytyjską linię i ma sentyment do stylistyki lat 30-ych. Jeżeli masz zamiar rwać na światłach to lepiej rozejrzyj się za czymś innym. To auto majestatycznie przemieszcza się z A do B a jazda sprawia niesamowite poczucie komfortu. Świetny, sprawdzony samochód na dłuższe trasy. Nie znalazłem ciekawszej oferty (stosunek ceny do jakości i komfortu auta). Dookoła słyszałem opinie: nie pchaj się w Rovera, a że już nie produkują, a że uszczelka pod głowicą, a że koszty utrzymania... Dzisiaj równie stanowczo wybrał bym ten samochód!

Demonstracyjny Infiniti Q50 2.2d Premium

Demonstracyjny Infiniti Q50 2.2d Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 8 900 km. Silnik: 2.2 170KM, diesel.

Demonstracyjny Nissan Navara LE

Demonstracyjny Nissan Navara LE

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 2.5 190KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Rover 75, oglądali także

Dowiedz się więcej o Rover 75