Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

PTR, 14 lat temu
Silnik 1.6 Mpi 102KM 75kW
Rok produkcji 2005
Seat Altea Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze się prowadzi nawet przy dynamicznej jeżdzie - ale tylko do pierwszych napraw.
Układ elektryczny : w czasie mrozu zanikają w tajemniczych okolicznościach kierunkowskazy w tyłu auta
Inne : wymiana przekładni kierowniczej z powodu awarii przekaźnika wspomagania elektrycznego to chyba przegięcie ze strony producenta
Fajne auto, wyrózniające się z tłumu japońsko-koreańskich kształtów, bradzo dobre prowadzenie i hamulce, dużo miejsca dla kierowcy i pasazerów, ale mechanicznie mogłoby być bardziej dopracowane, zdecydowanie kiepskie materiały wykończenia wnętrza - wstyd, za ten plastyk dwoja. Strasznie malutki bagażnik jak na tak spore auto to zdecydowanie duża wada - pośpiesznie przygotowano wersję XL, ale to już tak fajnie nie wygląda, miałem trochę kłopotów z tym samochodem, być może jest to kwestia mojego egzemplarza, wszystko co najgorsze spotkało mnie już po gwarancji a to boli.
102 KM to trochę za mało do tego autka i niestety nie jest zbyt oszczędnie, miasto powyżej 11 litrów to conajmniej o 2-3 litry za dużo jak na takie autko
precyzyjna, choć aby dynamicznie pojechać Alteą z tym silnikiem trzeba \"pomieszać\"
Zawieszenie i układ kierowiczy bardzo dobre do puki nie zatrzną przy nim majstrować mechanicy, przy moim przebiegu, wymieniono już trzy łożyska kół, wszystkie drążki kierownicze, dwa razy gumy od trążków stapilizatora i o zgrozo przekładnię kierowniczą. Elektryczne wspomaganie zespolone wraz ze starownikiem z przekładnią mechaniczną - pada przekaźnik, cały element do wymiany - porażka dlatego tylko dwa punkty, choć auto prowadzi się bardzo dobrze.
Dla wprawnego kierowcy wystarczająca, choć przyzwyczajenia wymagają olbrzymie słupki przednie (wycieraczki w słupku)oraz tylne - malutka szyba
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo wygodne fotele, nawet 1500 km jednorazowo da się wytrzymać - wiem z autopsji.
Auto z klimatyzacją więc i zmią, i latem daje radę, wystarczy jednak zrezygnować z klimy podczas deszczu i zaparowuje w mgnieniu oka. W miarę szybko nagrzewa się zimą i zchładza latem.
Jedno trzeba przyznać przestrzeni dla kierowcy i trzech pasazerów nie zabraknie, ten piąty z tyłu na środku trochę jak za karę, ale da się wytrzymać. We czwórkę spokojnie można wybrać się w dłuższą podróż, ale bez bagażu, i na ten kompromis trzeba się zdecydować, i mieć świadomość tego, żę bagażnika moze \"zabraknąć\". Kiedy kupowaliśmy to autko, byliśmy we dwoje z żoną, a kiedy urodziło nam się dzieciątko, bagażnik stal się jakiś jeszcze mniejszy.
Bardzo źle, samochód jest nadwyraz glośny. Do 90 km/h nawet przyjemnie brzmi ten mały silniczek, ale powyżej to już tragedia, bardzo głośno. Auto tego rodzaju owszem powinno mieć lekkko sportowe zacięcie ale bez przesady, chodzi tu chyba o autko rodzinne i trochę ciszy byłoby wskazane.
Bardzo żle, jestem nie mile zaskoczony paliwożernością tego samochodu, ceny przeglądów są do zaakceptowania, natomiast ceny niektórych części już niestety nie.
denerwujące sutuki deski rozdzielsczej - chyba nie do naprawienia, zima wiecznie problem z kierunkowskazami - tył.
Mało odporny jak na nasze warunki układ kierowniczy oraz łaożyska kół, przy 125 tys km przebiegu, praktycznie nowy układ kierowniczy i tylko jedno oryginalne łożysko koła - ale już zaczyna wyć i pewnie już długo nie pociągnie. Może za dużo jezdze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Mpi 102KM 75kW [l/100km]

8,2