Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

Mariusz T, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Altea Standard 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fajnie zestrojone zawieszenie daje pewność prowadzenia.
Układ elektryczny : Tempomat
Auto spełnia moje oczekiwania. Kupując je czytałem o hałasie w kabinie ale nie przeszkadza mi to bardzo. Zależało mi na niezawodności i tu trafiłem bardzo dobrze. Auto jest na płycie podłogowej golfa ma fajnie zestrojone zawieszenie (dosyć twardo). Silnik to jednostka, która się sprawdziła i o to chodziło. Części nie są drogie i dostępne.
Kupując 1.9 Tdi wiedziałem czego mogę się spodziewać. Silnik dość elastyczny ale głośny.
Dobrze współpracuje z silnikiem. nie zauważyłem problemów.
Bardzo fajna duża szyba przednia. Jedynie słupki ograniczają trochę widoczność. wg mnie dużo lepiej niż w Octavi Fabi Golfie. Wszystkimi autami jeździłęm i w porównaniu z Seatem czuje się jak bym siedział w czołgach.
Wszystko pod ręką a dodatkowo sterowanie w kierownicy radyjka poprawia ergonomie. dodał bym jedynie kilka schowków, które ułatwiają podróżowanie z rodzinką.
Nie ma zastrzeżeń uważam że auto spełnia oczekiwania 3 osobowej rodziny. Każdy kto wsiada dziwi się że jest tyle miejsca w środku ponieważ na zewnątrz auto nie sprawia wrażenia przestrzennego.
To jest największy minus tego auta. Przy prędkości 120 km/h jest kiepsko nawet bardzo źle. W porównaniu ze Renault Scenic jest bardzo głośno. Renault wygrywa.
Auto waży 1500kg. W mieście jeśli nie depcze się od świateł do świateł 6.5-7 l /100. Trasa spokojnie 90-110 4.8- 5.5 l/100km przy oponach 17/45/225 Wyprzedzanie w trasie szybka jazda autostradą 6-8 l/100km a w mieście jazda niespokojna :) 8-9 Uważam że wynik w porównaniu z masą auta jest ok.
Porównując inne auta cena nie jest zbyt wysoka. Octavia ma lepsze materiały w środku ale jest bez charakteru. Altea ma fajną linie ale materiały użyte do jej wykończenia są słabszej jakości.
Z drobiazgów wymienił bym tempomat. Odkąd kupiłem auto 29000 tys km przebiegu miałem z nim problem. Znalazłem informację że sniedzieją styki należy tempomat rozebrać i przesmarować tak zrobiłem i działa bez zarzutu.
Brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]