Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Seat Altea XL - Oceń swoje auto

Oceny Seat Altea XL

1% lepiej niż w segmencie Minivany (4,15)

dodano 31.08.2011 17:36:09 przez

Ogólnie samochodzik bardzo fajny. Jednak przed zakupem proponuję zastanowić się gdzie będziemy jeździć. Samochód posiada bardzo nisko umieszczone elementy podwozia - głównie osłony co powoduje, że przejechanie nawet nad kamieniem średnicy 5-8 cm, czy nad złożoną blokadą parkingową to sztuka. Nie wiem kto wymyślił dziwny wypust w poprzek samochodu (od spodu) za przednimi kołami, którym o wszytko haczymy. Zobaczę jak się będzie jeździło zimą w koleinach ale widzę to w ciemnych kolorach. Próbowałem kupić nowe sprężyny do tyłu ale zdobyć je to cud. Wszędzie sprzedają tylko obniżone.

dodano 04.07.2009 08:42:12 przez

Do Altei XL przesiadłem się z 12-letniej Hondy Accord i po przejechaniu kilku tysięcy km zawołałem "Hondo wróć". Auto jest ładne, ale wpływa to na widoczność, słupek przedniej szyby zasłania drogę w zakrętach w lewo w stopniu który uważam za niebezpieczny. Silnik 1.6 zdecydowanie za słaby na taka masę, pochwalić mogę zawieszenie i ilość miejsca jakim dysponuje Altea XL szkoda tylko że przednie fotele są tak małe i ciasne. Gdybym miał podejmować decyzję dot. zakupu jeszcze raz raczej kupiłbym coś innego coc technicznie (odpukać) nie mam z autem problemów.

dodano 04.09.2009 13:49:08 przez

Posiadam egzemplarz wyposażony w pakiet sport-up i nie żałuję wyboru. Lubię twardo zestrojone zawieszenie gwarantujące trzymanie toru jazdy, dynamiczny, elastyczny i ekonomiczny silnik oraz dużo przemyślanej przestrzeni. Sylwetkę uważam za jedną z najbardziej interesujacych w porównaniu z konkurencją (trochę futurystyczna i ze smakiem)- ale to już rzecz gustu. Przed zakupem przeszły selekcję dwa auta: Toyota corolla verso oraz Seat Alea xl. Nie żałuję zakupu Seata.

dodano 20.09.2011 19:54:33 przez

Za 50 kk odezwę się ponownie, na tym etapie nie mogę wystawić innej noty niż 5+. Przyznam, że poprzednie auto utraciłem nagle i niespodziewanie, jednak wybór kolejnego trwał miesiąc, bo nie musiałem się śpieszyć, więc jazd próbnych miałem sporo, oj sporo. Do tego urwisy na tylnym siedzeniu nieźle skatowały poszczególne marki i w demokratycznym głosowaniu, łącznie z psem labradorem wszyscy zdecydowali o seacie ALTEI XL.

dodano 02.03.2009 22:09:54 przez

Witam .Polecam ten samochód wszystkim którzy mają małe dzieci a nie chcą jezdzić vanem który pali jak smok. Autko było by super gdyby nie wyciszenie!!!Tu Panowie z SEATA dali ciała. Jeżdziłem wcześniej Peugeotem 406 -tam w porównaniu do ALTEI było bardzo cicho.Ale poza tym rewelka -zgrabny zwarty dający się polubić samochód rodzinny.POLECAM.

dodano 14.06.2010 23:50:14 przez

Samochód daje dobre wrażenia z jazdy, super się prowadzi, za moc i skrzynię DSG pochwała, automat jest niesamowity. Pod maską czasami 170KM przydało by się. Bagażnik nie jest pakowny jak myślałem, do Zafiry się nie umywa. Wygląd auta b.atrakcyjny, dobrze się prezentuje. SERWISY fatalne, a turbo wadliwe i po regeneracji znów się psuje.

dodano 10.05.2009 19:13:35 przez

Jestem bardzo zadowolony, obecnie zastanawiam sie nad samochodem dla żony (w Alteii XL czuje się bardzo dobrze) ... i chyba kupimy druga Altę XL lub wersję krótszą lub Toledo ... róznią się tylko wyglądem ... i wielkością bagażnika ... Oglądalismy Toyotę Corollo Verso, Citroena C4 Picasso ... i chyba będzie drugi Seat...

dodano 04.05.2009 20:27:57 przez

Autko bardzo ładne z zewnątrz. W środku - tandeta. Marnej jakości plastiki. Kiepski materiał na kierownicy - brrrrr. Ogólnie - 10 letni fokus, któego jeszcze trzymamy robi w środku o niebo lepsze wrażenie. Poza tym głośny silnik. Mam nadzieje, że zrekompensuje się niezawodnością. Bardzo funkcjonalne nadwozie.

dodano 16.08.2007 09:43:59 przez

Jestem bardzo zadowolony. Jeste tylko ten paradoks z silnikiem. Nie pozwala na szybsza, dynamiczniejsza jazde, ale juz przy tych predkosciach, ktore oferuje, auto przestaje byc 100% pewne. Wiec po co silnijszy silnik? Ew. diesel dla mniejszego spalania (o tej samej mocy).

dodano 11.04.2009 14:17:48 przez

Fajne, w miarę ekonomiczne auto rodzinne - no i wygląda lepiej niż Toledo:). Pali mało, miejsca w nim dużo, po podniesieniu mocy jeździ jak trzeba - w sumie to można powiedzieć że to auto dla taty co w dros=dze do pracy lubi trochę depnąć

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6 Premium

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6 Premium

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny Nissan 370Z Coupe PLATINIUM

Demonstracyjny Nissan 370Z Coupe PLATINIUM

Rocznik: 2014. Przebieg: 100 km. Silnik: 3.7 328KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Seat Altea, oglądali także

Dowiedz się więcej o Seat Altea

Przeczytaj o Seat Altea

Benzyna z "gazem" i turbodiesel - Seaty Altea XL dla oszczędnych
Benzyna z "gazem" i turbodiesel - Seaty Altea XL dla oszczędnych Kierowcy, którym zależy na bardzo niskich rachunkach za paliwo, decydują się na zakup samochodu z benzynowym silnikiem i instalacją gazową lub wybierają auto z turbodieslem. Tym razem nie konfrontujemy wyłącznie "benzyny" z LPG oraz samochodu z dieslem. Zderzak w zderzak ustawiliśmy nowego i używanego Seata Altea XL. Którego wybrać?

Seat Altea XL 57