Ocena kierowcy - Seat Altea XL

Radek, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Altea XL 1.9 TDI 105KM 77kW 2006-2015 - Oceń swoje auto
Autko bardzo ładne z zewnątrz. W środku - tandeta. Marnej jakości plastiki. Kiepski materiał na kierownicy - brrrrr. Ogólnie - 10 letni fokus, któego jeszcze trzymamy robi w środku o niebo lepsze wrażenie. Poza tym głośny silnik. Mam nadzieje, że zrekompensuje się niezawodnością. Bardzo funkcjonalne nadwozie.
Wiedziałem co biore. Nie oczekiwałem nadzwyczajnej kultury od tego silnika. Powiem więcej - jest to jeden z najmniej kulturalnych silników obecnie montowanych w samochodach ale jednocześnie jeden z najmniej awaryjnych i dlatego się na niego zdecydowałem.
Precyzyjna. Nic jej nie mogę zarzucić.
Autko bardzo dobrze się prowadzi jednak zawieszenie na Polskich drogach nie pracuje tak jakbym tego oczekiwał od nowego samochodu. Niby jest sprężyste, niby auto dobrze trzyma się drogi ale jednak coś jest nie tak. Mam wrażenie, że dźwięki dochodzące podczas pokonywania nierówności powinny być bardziej wytłumione, bardziej ciche.
Przód auta powinien być bardziej \"wyczuwalny\". Widoczność do tyłu adekwatna do wielkości auta - więc również nie specjalna ale tego nie mogę zapisać na minus - tak musi poprostu być.
Ok. ale brak lampki w schowku to kpina.
Nie miałem problemu z wentylacją, z parowaniem. Klima mogłaby być wydajniejsza.
Doskonała. Jedyne co mi przeszkadza to przednia środkowa konsola, o któą obija mi się prawe kolano.
Wyciszenie przy tym silniku doskonałe być nie może.
Zużycie paliwa wg. wskazań komputera to 5,5 litra. Ale jest to nieprawda. Według obliczeń pali 6,5 litra. Spalannie dość przewidywalne - na jednakowym poziomie. Są to obliczenia z 50/50 (miasto/trasa)
Niby niedrogi jak na minivana - ale jednak wydając kilkadziesiąt tysięcy w środku powinno być przyjemniej - chociaż lepszej jakości materiały. Pewnie w skali całego procesu produlcyjnego to znikomy koszt a wrażenie byłoby o wiele lepsze. Z miłą chęcią dołożyłbym te kilkaset złotych.
Obluzowane plastiki przy półce przed dźwignią zmiany biegów. Fabryczne radio głupieje - gubi zasięg, samoczynnie się pogłaśnia. Silnik wpada w odczuwalne wibracje przy postoju np. na skrzyżowaniu, na światłach itp.
Póki co nic sie nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,3