Ocena kierowcy - Seat Arosa I

Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Seat Arosa I 1.7 SDI 60KM 44kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie...takiego szukałem
Reasumując. Dla osoby takiej jak ja- student dzienny bez pracy codziennie dojeżdża na uczelnię 100km w dwie strony. Auto doskonałe. W przypadku gdy jeździmy często w więcej niż 2 osoby torchę ciasne. Ale daje radę. No i spalanie...nie znam auta które może z nim konkurować z tego okresu. Wiadomo że dzisiejsze 1.4HDi spali mniej ale ile może sie tam popsuć :P
Silnik 1.7 SDI ma zalety i wady. Główną zaletą jest niskie spalanie. Na trasie do Poznania 3,8l/100km. To rewelacyjny wynik jak na stary silnik. Inną zaletą a zarazem wadą jest brak turbiny i koła dwumasowego. Zaletą ponieważ nie ma się co zepsuć a jest bardzo drogie a wadą, bo niestety brak turbiny powoduje że brakuje mu mocy. Na miasto 60KM wystarcza ale na trasie trochę mało....
Nie miałem z nią żadnych problemów. Jedynie moim zdaniem jest torchę za krótki pierwszy bieg. Reszta ok.
Jak dla mnie cacy. Nic nie puka nic nie stuka a 2 lata jezdzi po polskich drogach. Rocznie 22tys. km.
Małe autko dobrze \"oszklone\". Zero problemów podczas jazdy i manewrowania na zatłoczonym parkingu. Jestem wysoki więc jak się odwrócę na fotelu kierowcy to ręką mogę dotknąć tylną półkę. Dobre wyczucie auta gwarantowane.
Wszyscy narzekają na klamki. Mi nigdy odpukać nie sprawiła problemu. Jedyną wadą jest to że z uchwytów do zamykania drzwi zeszła \"gumowa\" otoczka - złuszczyła się. tablica rozdzielcza bardzo czytelna. Może troche mały schowek u pasażera.
Małe autko więc nie ma z nią problemów. Trochę silnik się długo nagrzewa (wkońcu to wydajny diesel przez co mało wydaje ciepła w porównaniu do benzyny).
Z przodu przy odsuniętyc fotelach jest mega dużo miejsca. Poważnie!!! Przód to przecież polówka. Z tyłu niestety... albo ktoś wytrzyma tylko 15km albo lepiej wozić bagaże.
Silnik daje się we znaki w środku zwłaszcza zimą. Trochę pionowa szyba przednia co może też wpływa na szumy...ale da się jeździć...wszystko wynagradza niskie spalanie
W mieście nigdy nie przekroczy 6l i to niezależnie jak się ostro jeździ. Trasa tak jak mówiłem 3,8-4,5l zależy jaka prędkość i ile osób( 2osoby max więcej to już brak mocy)
Nic w nim nie naprawiałem
Naprawiałem w nim jedynie alternator który miał jakieś przebicia i falowały światła raz jaśniej raz ciemniej...poza tym nic...filtry płyny i oleje ale to w każdym aucie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]

3,8