Ocena kierowcy - Seat Arosa II

CIASTEK, 17 lat temu
Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 2002
Seat Arosa II 1.7 SDI 60KM 44kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Jest to mój drugi seat i już wiedziałem czego mogę się spodziewać, i nie rozczarowałem się. Auto wybrałem szczególnie ze względu na silnik diesla, wiadomo ekonomia. Pomimo niewielkiego rozmiaru samochód zaskoczył mnie przestrzenią dla kierowcy i pasażera. Ogólnie mówiąc samochód godny polecenia dla wielu ludzi. Ekonomiczny i o niewielkich wymiarach co ułatwia przy parkowaniu.
Silniczek trochę klekocze(diesel), ale mi się to podoba. Autko mało waży i nawet przy 60KM daje czadu.
Skrzynia chodzi precyzyjnie, lepiej niż w Ibizie 1.4mpi 2000r.(miałem takową przez 2,5 roku)
Duża powierzchnia szyb i brak tyłu bardzo ułatwia przedzieranie się przez miejską dżungle.
Działa.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera rewelacyjna (pasażer o wzroście 2m. nie narzekał :) ). Tył to inna sprawa, ale da rade zmieścić nawet dwójkę średniego wzrostu ludzików :) . Niestety o komforcie tej dwójki nie ma co mówić.
Słychać silnik, ale to i dobrze bo mamy pewność że działa.
Nigdy nie miałem tak małego samochodu i dodatkowo z silnikiem diesla, więc porównując go do moich poprzednich aut to rewelacja 5,5 miasto i 4 a nawet 3,5l trasa. Co do przeglądów to autem zajmuje się sam i jedyny koszt to części, które zakupuje w sieci inter cars gdyż posiadam 20% zniżki(taniej niż na allegro).
Za samochód zapłaciłem 13800zł (1,7 SDI 2002r.). Jak na takie wartości uważam że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.
Autko mam niecałe 3msc. więc narazie nic się nie zepsuło. Poprawiam tylko zaniedbania poprzedniego właściciela: a mianowicie przepalona lampa trzeciego światła stop, utleniły się piny łączące z kostką.
Rozrusznik podczas odpalania ma tendencje do chwilowego zacięcia sie (pewnie bendix lub zabrudzenie), ale to się okaże po rozebraniu. Usterka ta pojawiła się u poprzedniego właściciela, który niestety jej nie usunął.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]

3,5