Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Cordoba II Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : To auto ma dobry, niewysilony silnik tdi. Byłem nim nawet w Albanii jednak sam silnik zapożyczony z VW to zbyt mało.
Inne : Nieszczęśliwa lokalizacja komputera na podszybiu.
Inne : Pęknięty pedał sprzęgła nie pozwala na zmianę biegu fartem dojechałem do mechanika :-)
Karoseria : Korozja lubi tylne nadkola, antenę radia, czujnik temp. zew.
W tym aucie jedynie silnik, hamulce, zasięg świateł i bagażnik zasługują na "+". Irytujące są te wszystkie drobne usterki które sprawiają, że przy aucie non stop trzeba coś robić, a ja nie mam na to czasu! Niestety hiszpański temperament nie na wschodnią Europę ;-))
Pomimo 15 lat eksploatacji zalewam go pełnym syntetykiem i nic nie ubywa. Wersja 90KM.
Przy wrzucaniu 2 biegu lekko "haczy" pomimo tego, że wymieniłem niedawno olej w skrzyni bo były problemy przy wbijaniu 1 i 2 biegu, a także redukcji z 3 na 2 przy zimnym silniku.
Twardy jak cała rodzina "VW". W końcu to "polo" :-) Zawieszenie mam OK jednak tył "ucieka" na nierównościach. W środku słychać każdą dziurę i nierówność. Padły uszczelniacze w "maglownicy" to przypadłość całej rodziny VW.
Niewielkie prawe lusterko zew. i ograniczona widoczność do tyłu ze wzg. na wysokość "kufra" jednak do zaakceptowania. W końcu to małe auto :-) W prawym lusterku od dołu znajduje się termistor do odczytu temperatury zew. jeżeli ta funkcja nie działa na panelu ozn. to, że zjadła go rdza ;-))
Niewygodne fotele (płyta i kawałek gąbki). Tapicerka drzwi to zupełna porażka. Materiał z czasem pruje się i "wyłazi" spod plastików. Panel z radiem niewypał. Wyświetlacz z czasem przestaje być czytelny. Wada fabryczna większości "przejściówek". Wymiana na nowy nie daje gwarancji że za kilka miesięcy będzie OK. Schowek na "drobne" obok "awaryjnych" nie domyka się. Wada polega na wytarciu się od spodu plastikowego "cycka".
Dmucha aż miło co także słychać :-) jednak warto nie domykać tylnej szyby, aby poprawić wentylację. Szybko jest ciepło jaki i zimno (klima) z uwagi na niewielkie gabaryty auta. Lusterka są podgrzewane więc nie trzeba zimą skrobać ;-)
Jeżeli traktujemy auto jako dwuosobowe to OK. Ja mam 187cm wzrostu i jak ktoś siedzi za mną to mam jego kolna wbite w plecy. Niestety siedzenia są wykonane oszczędnościowo i ten kawałek płyty w fotelu nie zapewnia komfortu kierowcy. Auto jest niewielkie więc z przodu mamy wszystko pod ręką.
W środku jest głośno na dwóch pierwszych biegach ze względu na silnik diesla (wymiana napinacza paska trochę niweluje hałas) i jakość plastików. Oczywiście plastiki trzeszczą aż miło :-) Próbowałem to poprawić jednak z mizernym skutkiem.
W trasie ponad 5000km po Bałkanach spalanie na poziomie 4,3l. W mieście krótkie odcinki ok. 6km - 6,4l. Ceny niektórych części zawyżone ze względu na krótki okres produkcji auta np. taśma airbag.
Przez 5 lat tak naprawdę niewiele jeździłem, raptem 40 000km. Jestem pierwszym właścicielem w Polsce. Auto przyjechało z Holandii.
Usterki z 5 lat: - termistor do pomiary temp. zew. w prawym lusterku. - sterowanie lusterkami - złamany "joystick". - wiosełko zamka drzwi przednich. - antena radia na dachu - korozja wew. - sygnał dźwiękowy - nie zamykający się schowek na "drobne" - włączające się samoistnie radio jeżeli w środku nie ma kasety! - zimą zamarzają zamki z przodu NIE drzwi/uszczelka, a zamki! wsiadałem przez tylne - korodują linki podnoszące szyby w drzwiach - korozja tylnych nadkoli
Usterki z 5 lat: - komputer - nieszczęśliwa lokalizacja na podszybiu sprawia, że w czasie deszczu woda spływa po komputerze. - wyświetlacz z radiem i panelem sterowania z czasem nieczytelny- wada fabryczna. - taśma odpowiadająca za sprawność airbag w kierownicy - pękła. - przekładnia kierownicza - wyciek z obu stron. - pęknięty pedał sprzęgła w miejscu montażu do ściany grodziowej - pomogło pospawanie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2