Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Maciej, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak dla mnie rakieta w tej klasie. Elastyczność zapewniona na każdym biegu!
Zawieszenie : Padają łożyska (ostra jazda)
Inne : Wadliwa konstrukcja uchwytu linki sprzęgła w kabinie
Auto kupiłem z przypadku i musu lekko załamany. Teraz z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć na podstawie mojego egzemplarza zaskoczyło mnie w 100% i JESTEM ZADOWOLONY auto na medal polecam każdemu co prawda może na to za późno bo lata lecą ale opinia to opinia.
Napisze tak: to nie Ferrari jednak 100% polecam. Na ta klasę auta to rakieta - Vectra 1.6, Toledo 1.6, 1.9 TDI i jakieś tam inne nie są w stanie uciec ani dogonić przynajmniej do setki honda 1.4 łeb w łeb ale w pierwszej części później wykręca obroty i lekko umyka. Nie jednego petniaka wożącego się wózkiem porządnie w....m. Zrywa piszczy wodotryski i fajerwerki. Katuje ją trzeci rok i jeszcze jeździ na zawołanie (pewnie już nie długo). Kupiłem Ibizę lekko załamany ale mnie pozytywnie zaskoczyła. - Polecam!-
Krótkie przełożenia dobrze zestrojona skrzynia brak jakichkolwiek problemów !!! 165 000 km cisza i komfort.
Trzyma się na zakrętach wyznaczonego mu toru jazdy pod warunkiem, że amorki i oponki są ok (to chyba normalne). Mnie osobiście w kołach łożyska się posypały ale to ze względu na te zakręty mam manie pokonywania ich na granicy rozsądku. Reszta bez zarzutów. Zużycie klocków i itp. bez zarzutów. Drążki, łączniki itp. bez zarzutów.
Bardzo dobra, lusterka duże, szyby ok, chyba potrafię jeździć wiec problemów nie mam.
Bardzo dobra, szyby nie parują a jeśli mamy tą parę to skutecznie jest ona usuwana. Ciepło na zawołanie no a latem jak wiadomo najlepsza klima jak się chcecie mrozić.
Jak dla mnie rewelka z tył super nawet przy moim położonym siedzeniu na glebę i przesuniętym nieco w tył z przodu też spoko bez zastrzeżeń.
Przy dobrym układzie wydechowym ok bez zastrzeżeń jedno co mogę powiedzieć to że silniki te mają charakterystyczny dźwięk i to może nieco irytować (takie jakby rzężenie).
Pali nie mało bo 10,5 ale mam problemy ze spokojnym startem ze skrzyżowań itp. W trasie około 7.0 to też nie tak mało ale cóż jest auto jest ok więc wybaczam. Co do napraw to takich nie wykonywałem hmmm... sorry heheh :-)
Auto nie drogie a cieszy ;-)
Brak drobiazgowych usterek wszystko na medal !
Uchwyt sprzęgła wymyślił jakiś młotek... Katastrofa z tego co się dowiadywałem nie tylko ja mam ten problem. Sprzęgło wyciska się jak na siłowni heheh. Problem z łożyskami kół ale to może przez moją manie wchodzenia w zakręty na granicy rozsądku ;-) podsumowując mały minus za ten uchwyt. Ogólnie daje nawet 4 z plusem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,6