Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Fosgen (adres: fosgen69@poczta.onet.pl), 20 lat temu
Silnik 1.4 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2003
Seat Ibiza III 1.4 16V 85KM 63kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Wyglada pięknie, jeżdzi sie przyjemnie i jak dla mlodej osoby fajne autko. Teraz moze kupiłbym wersje z silnikiem 1,4 16V choc nie probowalem (okolo 1 500 zl wiecej, a ilez moze byc radosci? choc jezeli ktos stosuje sie do przepisow i jezdzi normalnie to w sam raz. Serwis nie jest mocna strona seata, ASO jest drogie a przy tym ciezko im oddzwonic. Nie spotkalem ASO dobrego w Polsce (nie chodzi tylko o seata ale i inne firmy), każde tylko szuka kasy nie oferujac satysfakcji. Dopóki bede wiec mial gwarancje jestem na nich skazany czyli przez 2 lata a potem mysle ze jakiś zaprzyjazniony mechanik sie moja Ibizka zaopiekuje. Przy kupwaniu odradzam radio firmowe, lepiej sobie kupic inne. Aby sie cos zmieniło w ASO to ptrzebne sa tam "trzesienia ziemi".
Po miescie niezle, sprawny i elastyczny silnik dzieki niezlemu momentowi obrotowemu przy 3000. W trasie troszke gorzej powyzej 140km/h, a w gorach z obciazeniem nie polecam. Przy zimnym silniku ma męczący dżwiek jak kosiarka ale to przeciez 3 cylindry.
swietnie, polecam, lekko i dokladnie to co chcesz.
swietnie wchodzi w zakrety, dobrze trzyma sie drogi, ale zawieszenie zbyt twarde na polskie drogi i dziury. Zawieszeni niskie wiec trzeba sie przyzwyczaic, mnie to kosztowalo 166zl za oslone plastikowa, mysle ze juz teraz je czuje :-)
slupki z przodu zbyt gube wiec "martwy punkt" zbyt duzy, z tylu tez średnio no moze lekko powyżej..
Mnie pasuje, zresztą mam wersje z lekkim wypasikem i daje ona przyjemnosc
wentylacja b. dobrze, ogrzewanie sredno (w skodzie Fabi dziala duzo sprawniej)
Mam 185cm wzrostu i dla mnie jest ok, fakt ze nie siedze z tylu, ale czesto kogos woze i nie narzekaja (podobno w Fabi jest wiecej miejsca z tylu). Dzielona i skladana tylna kanapa pozwala sporo przewiźć.
Bylo niezle na oponach letnich choc powyżej 140km/h juz jest meczaco. Na zimowkach (mam Pirelki) jest zdecydowanie zbyt glosno juz przy okolo 90km/h
przy oszczednej bardzo jezdzie i dobrej temperaturze za oknem 5l, teraz w zimie 5,3. W trasie jezeli nadepniesz na gaz to odpokutujesz na stacji nawet powyzej 7l. Ale jezeli ktos jezdzi normalnie to 5,5. W miescie okolo 6,2 chyba ze lubisz ruszac szybciej :-) to wtedy lej wiecej. Przeglad po 15 tys. kostuje podobno 390zl ale to sie tak naprawde dopiero okaże :-)). Wielkich napraw nie robiłem poza wymiana plastikowej osłony przwodów paliwa. Czas naprawy 15 minut, koszt robocizny 30złoty.
zawersje Signo z nadwoziem 5 drzwiowym + ubezpieczenie wydalem 46,5 tysiecy. Mysle ze to sporo jak na auto klasy B. Napewno z podobnym wyposażeniem idzie kupic Fabie za jakies 3,5 tys taniej. Seat pdlicza za wszystko od karty pojazdy po przegląd przedsprzedażny i maja chyba niezla prowizje. Ale ja i tak wole Seata to naprawde sympatyczne autko " z duszą" ktore sobie wymarzylem a marzenia nalezy realizować.
Przejachalem 10tys km i zaczynam slyszec półke z tylu (to podobno standard) gorzej ze i plastik przy slupku środkowym sie odzywa (widac hiszpanie nie przylozyli sie i bede musial to poprawic)
bez uwag
Seat Ibiza III