Seat Ibiza IV 1.4 TDi 80KM 2005-2008 - Oceń swoje auto

Ocena Seat Ibiza IV 1.4 TDi 80KM 2005-2008

Seat Ibiza IV 1.4 TDi 80KM 2005-2008

z przebiegiem 27 000 km, wyprodukowany w 2007 roku
askaron
dodał ocenę 05.12.2009 19:49:41, jeździ tym autem niecały rok, poprzednie auto pierwsze auto

Piękne autko z dość dynamicznym i bardzo ekonomicznym silnikiem. We wnętrzu wystarczająca jak dla mnie przestrzeń.

Silnik może nie jest najcichszy ale bardzo ekonomiczny oraz ciągnie od samego dołu (1500 obrotów). Największym mankamentem jest dpf(zło!!).

Skrzynia pracuje precyzyjnie, ma fajny krótki lewarek, choć skoki lewarka są dość duże. Czasami mały kłopot z biegiem wstecznym( choć może to wina braku wprawy). Przełożenia dość długie.

Auto prowadzi się bardzo dobrze choć jak na Polskie drogi jest trochę twardo. Słabe hamulce(z tyłu bębny przy wadze 1180kg nie dają rady).

Małe zastrzeżenia do trochę zbyt małych lusterek ale coś za coś albo styl albo ergonomia.

Sterowanie klimą mogłoby być wyżej, ale do się to przeżyć. Przydała by się też dzielona kanapa ale da się to przeżyć.

Trochę mało wydajna, trzeba długo czekać na ciepłe powietrze w zimę.

Jak dla mnie wystarczająca. Z przodu bardzo komfortowo z tyłu trochę mniej. Bagażnik wystarczający na mały wypad.

Dość mocno słychać szum opon i klank silnika.

Największy plus. Krótkie trasy(do 10km) i średnio 5l przy dość dynamicznej jeździe.

Do jakości nie mam żadnych zastrzeżeń może trochę twarde plastiki, lecz cena nie jest najniższa jak za takie autko.

Zbyt krótko mam ten samochód żeby się wypowiadać na ten temat. Jedynie przepalanie dpf trochę denerwujące.

Tak jak wyżej. Zbyt krótko mam ten samochód. Na razie bez żadnej awarii.

Spalanie 1.4 TDi 80KM 2005-2008

Diesel [l/100km]

6,0

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Bardziej dynamiczny niż sobie wyobrażałem.

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

Inne

Dziwnie działający i bardzo denerwujacy dpf(filtr cząsteczek stałych - sadzy) jeśli ktoś ma możliwość niech wybierze auto bez niego.

Sugeruję usunięcie, bo:

Kierowcy, którzy oglądali Seat Ibiza, oglądali także

Dowiedz się więcej o Seat Ibiza

Przeczytaj o Seat Ibiza

Seat Ibiza Cupra - na podwójnym dopingu
Seat Ibiza Cupra - na podwójnym dopingu Niewielki Seat zaskakuje osiągami. To zasługa podwójnie doładowanego silnika 1.4 TSI. Sztywne zawieszenie oraz ostre hamulce zachęcają do dynamicznej jazdy. Najostrzejsza wersja Ibizy całkiem dobrze spisuje się także podczas codziennej eksploatacji.

Seat Ibiza - zobacz filmy

Seat Ibiza Cupra 1,4 TSI 180 PS - on wet - acceleration 0-100 km/h
Seat Ibiza Cupra 1,4 TSI 180 PS - on wet - acceleration 0-100 km/h Seat Ibiza Cupra 1.4 TSI 180 PS - dokładny pomiar przyspieszenia za pomocą Driftboxa.
SEAT IBIZA 1.2 TSI DSG - wideotest AutoCentrum.pl
SEAT IBIZA 1.2 TSI DSG - wideotest AutoCentrum.pl Hiszpanie niepokornie wprowadzają własne rozwiązania, nawet jeśli mają do dyspozycji paletę gotowych "klocków" od VW. Z pewnością jest to sposób na indywidualność, ale czy nie ucierpi na tym praktyczność? Zapraszamy do obejrzenia naszego testu!

Liczba wpisów 190 031