Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

bartolcool@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDi 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Seat Ibiza III 1.9 TDi 101KM 74kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Po prostu ibizka jest ładna. Na zdjęciach nie widać jej piękna!
Układ elektryczny : kluczyk lubi się rozstroić
Zawieszenie : gumowe przeguby osi przedniej dość szybko się zurzywają, ale mało który układ jezdny wytrzymuje polskie drogi...
Świetne autko dla singla, młodej pary lub małej rodzinki. Dynamiczne i zwinne, a przy tym oszczędne. Precyzyjny i sportowy układ jezdny, dobre, sztywne zawieszenie. Autko z charakterem! Świetna propozycja jeśli szukasz "małego" autka. Nadal dość niepopularna. W porównaniu do polo czy nawet golfa moim zdaniem wygrywa. O francuzach nie wspomne :) Acha no i wygląd! Na zdjęciach nigdy nie wygląda tak ładnie jak w realu! Jest świetna, agresywna i dynamiczna. Po roku codziennej jazdy nadal bardzo mi się podoba, a to nie lada wyczyn!!!
Silnik jest rewelacyjny! Oszczędny i oczywiście dynamiczny, ale naprawde łączy te cechy w bardzo dobrych proporcjach. Wyczuwalna, choć mała turbodziura. Spalanie oleju - ok 200 ml/15 000 km. Nie wpisuję tego w usterki bo wdg VW w nowoczesnych turbodieslach spalanie oleju może dojść do : 1 l/ 1 000 km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobra, choć moim zdaniem odrobinę za krótkie biegi. Sztywna.
Bardzo dobry, czuły i wyraźnie sportowy. Po prostu po niemieckich autostradach jeździ sie cudownie. W polsce zbyt dużo dziur.:( Chmulce ostre jak brzytwa!
Jest dobrze, nawet mile się zaskoczyłem, z zewnątrz auto nie robi tak praktycznego wrażenia.
Jak to w autach VW, jest wzorcowo, wszystko tam gdzie inuicja kaze szukać. Trochę twarde plastiki wewnątrz.
Bardzo wydajna klimatyzacja i wentylacja, nawiewy boczne na szyby naprawdę działają!
o ile kierowca i pasażer mają odpowiednią ilość miejsca, nawet dużo. O tyle pasażerowie z tyłu już średnio, chyba że zabieramy kobiety, bądż kogoś niskiego. Oparcia sztywne, ale dobrze wyprofilowane. Wczesniej kierowałem passatem, więc miejsca było dużo, ale dla dwóch osób ibiza jest przestronnym autem! W dalszą trasę maksymalnie w 4 osoby.
Tutaj chyba jedyny minus tego sympatycznego autka. O ile z ciekawym pomrukiem dochodzącym z pod maski można się oswoić, to podwozie i układ jezdny emitują zbyt dużo hałasu. Można było lepiej go wyciszyć, a tak tylko 3...
Pod względem ekonomii jest świetnie! Naprawdę sporo podrużuję moją ibizką, ok 100 km dziennie. Spalanie jest po prostu niskie: przy oszczędnej jeździe na trasie ok 4,8 - 5,3 l/100 km Przy autostradzie i ok 140 na liczniku dochodzi do 5,7 l/100km Miasto, albo bardzo dynamiczna jazda - 6,3 do 7 l/100 km Moje spalanie to ok 5,5 do 6 l na 100. Z frajdą z jazdy :)
Tańszy i ładniejszy VW w naprawdę dobrym wydaniu! Nawet te same jednostki napędowe są bardziej dynamiczne w Seacie! Jedyna różnica to jakość materiałów użyta we wnętrzu autka. W VW jest lepsza, ale to mała różnica, moim zdaniem nie warto za to dopłacać, tym bardziej że radość z jazdy zawsze większa w Seacie! Tańsze naprawy i części(przecież te same!), no i oczywiście samo autko.
Na razie (rok eksploatacji), mam usterkę napinacza pasów kierowcy, i kluczyk się rozkodował(pilot działa, gdy ma dobry humor). Wymieniałem tylko gumowe części przedniego zawieszenia, koszt części to 100 zł. Ale to już urok polskich ścieżek. Także jest dobrze, lepiej niż było w passacie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 101KM 74kW [l/100km]

5,6