Seat Leon I 1.9 TDI 110KM 1999-2005 - Oceń swoje auto

Leon
I
1.9 TDI 110KM 1999-2005

Oceny Seat Leon I 1.9 TDI 110KM 1999-2005

2% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 29.07.2010 przez

Auto, moim zdaniem, idealne. Szczególnie dla młodych osób. Design nie starzejący się, niemalże zawsze na czasie. Jednostka napędowa, jeśli jest zadbana, posłuży długi czas, a jej elastyczność to jedna z głównych zalet. I to co napisałem to odnosi się do silnika 81KW<110KM>, gdyż po przejechaniu ok.20000km zdecydowałem się na chip tuning. Moc wzrosła do 147KM a moment obrotowy do 327NM. Przed wykonaniem chip tuningu zregenerowałem turbinę, wymieniłem koło dwumasowe na sztywne koło zamachowe i sprzęgło z golfa VR6. Przejechałem ok.30000km i samochód chodził rewelacyjnie. Osiągi wzrosły znacząco: ok. 9.5s do setki, elastyczność nieporównywalna z seryjną mocą. A przy tym komfort jazdy znacznie się podniósł. Niestety jest to samochód BARDZO CHODLIWY U ZŁODZIEI o czym przekonałem się na własnej skórze w Zabrzu. Po 19 miesiącach użytkowania niestety został skradziony. Bardzo go żałowałem, bo o samochód dbałem, wszystko z reguły wymieniałem nawet wcześniej, chcąc mieć zawsze "pewny" samochód do dyspozycji. Tylko i wyłącznie ze względu na WYSOKĄ popularność wśród złodziei w najbliższym czasie tj. ok. 5lat na pewno nie kupię tak fajnego samochodu. Dodam, że według znalezionego przez mnie rankingu samochodów najczęściej kradzionych, Seat Leon za 2010r. znalazł się na 5 miejscu. Nie mamy końca roku jeszcze, więc aż się ciśnie na myśl, czy w tym niechlubnym rankingu pozycja Seata Leona nie podskoczy.

dodano 30.08.2011 przez

Leona mam 2 lata i jak do tej pory jestem zadowolony,z powazniejszych usterek mialem tylko wymiane przekladni kierowniczej po zimie(oring puscil i przekladnia do regeneracji...:-( ), auto przy normalnej jezdzie jest bardzo oszczedne ale jak sie go pocisnie 160 km/h i wyzej pije jak smok :-) uzytkuje go razem z zona:-)mamy 3 letnia coreczke i moge powiedziec ze w zupelnosci wystarczy dla malzenstwa z malym dzieckiem,miejsca nie ma za wiele ale wszystko to co potrzebne sie miesci. silnik nie bierze oleju, wymieniam co 11 tys i zawsze poziom jest taki sam-az dziwne:-) czesci sa stosunkowo tanie i szeroko dostepne, gama zamiennikow do Leona od Audi, Golfa czy Skody jest naprawde wielka. OGLONIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY I ZASTANAWIAMY SIE CZY NIE KUPIC LEONA II a jezeli nie to ALTEA XL hehehe. NAPRAWDE POLECAM!!!!

dodano 07.09.2012 przez

Ogólnie polecam każdemu leona kto chce mieć dobre i tanie w eksploatacji auto oczywiście jeśli kupione zostało od normalnego właściciela, tak jak to było w moi przypadku, zapłaciłem za niego 25 tyś. zł 2 lata temu (auto kupione w Niemczech od prywatnej osoby). Auto posiada klime, elektr. szyby przód, alusy + stal zimówki, radio ze zmieniarką no i serwisowane było do końca. Wiem że za te pieniądze w Polce kupiłbym auto o wiele lepiej wyposażone i może młodsze, ale każdy wie jak to w Polsce jest. A ja jestem z tych co wolą zapłacić więcej i mieć pewne auto i tak właśnie się stało. POLECAM wszystkim Leona !

dodano 15.07.2012 przez

Kupiłem te autko 2 lata temu jak do tej pory rewelacja:) 110 km dobrze radzi sobie z tym autkiem lecz po małych przeróbkach zrobiła sie czerwona rakieta:) około 140 km felgi 17 cali z ibizy cupry. Autko nabrało ładnego wyglądu i jak narazie nie zamierzam go zmieniać bo jak do tej pory wymieniłem akumulator i swożen... a zrobiłem nim okolo 30 tys km. Tanie cześći nie jest to majstersztyk jeśli chodzi o wykonczenie wnetrza lecz bezawaryjnośćią może zadowolić nie jegnego. Polecam wgranie chipa do autka ja sie długo zastanawiałem i nie żałuje jest 100% żwawsze i mniej pali o około 0,5 litra:)

dodano 06.10.2009 przez

Auto posiadam dopiero 3 miesiące. Poprzednio miałem golfa 3 diesel. W porównaniu do poprzednika tylko spalanie jest podobne, reszta jest duuuużo lepsza. Auto ma oryginalny przebieg więc w środku nie słychać tych plastików i zawieszenia. Po zakupie musiałem zmienić przepływomierz i teraz dla mnie jeździ jak rakieta. Ładnie wygląda. Mam nadzieje że złodzieje będą go mniej lubić niż golfa. Dla chcących kupić leona - praktycznie nie ma bezwypadkowych Dieslów - obejrzałem 12 i tylko 1 był bezwypadkowy (lub idealnie naprawiony) i go wziąłem.

dodano 14.08.2009 przez

Samochód ten posiadam od ponad roku, przejechałem 38tys. km i nic się z nim nie dzieje. Wymiany eksploatacyjne typu oleje, filtry, klocki itp, a poza tym to tylko lać i jeździć. Samochód ma "utwardzone" zawieszenie (wersja sport) co pozwala szybciej pokonywać zakręty, pod warunkiem, że nie jest to typowo "polska droga";) Bagażnik jak dla mnie trochę za mały, ale to moja wina, bo ja już potrzebuje kombi... Silnik 1,9tdi 110KM dobrze się spisuje, nie jest do wyścigów ale wyprzedzać można spokojnie.

dodano 13.06.2008 przez

Fajny samochód dla ludzi ze sportową żyłką. Zawieszenie zestrojone troszkę twardziej jak w większości samochodów daj możliwość szybszego pokonywania zakrętów, samochód jest bardziej stabilny, chodź na polskich dziurawych drogach może trochę to przeszkadzać. Silnik 1.9 TDI 110KM radzi sobie dobrze rozwija prędkość 195km/h (przynajmniej mój). Jest może trochę za głośny, a tak poza tym super. Samochód godny polecenia. Mało miejsca na tylnej kanapie.

dodano 02.08.2011 przez

Bardzo ładna linia nadwozia. To głównie przeważyło o moim wyborze. Ogólnie auto mało awaryjne ze swoimi powtarzającymi się problemami dokładnie znanymi i opisywanymi na różnych forach. W sumie niezawodne bo wiadomo jakich problemów można się spodziewać :-). Nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy kupiłbym go jeszcze raz. Myślę że za tę kwotę, za którą go kupiłem chciałbym spróbować jeszcze czegoś innego żeby mieć porównanie.

dodano 13.01.2006 przez

Trochę za głośny. Jak każdy ma drobne wady, ale to świetne auto za tą cenę. Świetne hamulce i zawieszenie. Układ kierowniczy mógłby być trochę bardziej precyzyjny, wentylacja nieco lepsza. Trochę trudno się usadzić, żeby nie zasłaniać sobie zegarów, no i podświetlenie mogłoby włączać się razem ze światłami, bo inaczej można zapomnieć je włączyć. To takie drobne wady, ale samochód ma charakter i świetnie się nim jeździ:)

dodano 20.06.2013 przez

Czy kupiłbym taka fure co leon jeszcze raz? nie mowię nie ,mowie stanowczo nie.Jak cos nie skrzypi to trzeszy,jak nie w srodku to w zawieszeniu.To znow cieknie,albo kapie. A sama jazda, no przyzad do przemieszczania sie..W domu jest tez golf III i poza gorszym wyposazeniem wszystko przemawia na jego korzysc -nie naciesze sie chyba tym autem.