Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Chyba już wszyskto napisałem. Lepszego nie miałem, a przejeździłem już ponad 1 mln km. Żadnych awarii, równe spalanie, niskie koszty przeglądów. Atrakcyjny wygląd. Pewność prowadzenia. Bezpieczny na naszych drogach. Dobra widoczność. Gdyby nie brak klimy (a mam małe dziecko) to nie sprzedałbym.Polecam innym.
Umiarkowanie cichy. Dobre przyspieszenie. Równa praca. Dobre przyspieszenie od 80 km/h. Pewnie lepiej byłoby z większą mocą ale i tu można się zdziwić. Spod świateł nie pofrunie, jednak przy większej prędkości umie pokazać co potrafi. Mógły być bardziej elastyczny.
Dobrze dobrana. Krótkie przełożenia. Bardzo precyzyjna.
Świetnie trzyma się drogi. Dość twardy ale i komfortowy jak na tej klasy auto. W zakręty wchodzi bardzo pewnie. Na koleinach nie pływa. Pewnie i bezpiecznie nawet przy dużych prędkościach.
Tył ze względu na wysoki bagażnik słabo. Można się przyzwyczaić. Trochę wyczucia załatwi sprawę.
Wszystko na swoim miejscu. Dopasowanie do podstawowych potrzeb kierowcy i pasażerów. Schowki pod ręką o odpowiedniej głebokości. Fotele wygodne na długich trasach. Wysiadam mało zmęczony nawet po przejechaniu 500 km. To niezły wynik na średnie auto.
Grzeje dobrze. Nie mam klimy dlatego nie ocenię. Słabo odparowuje szyba przednia.
Nic dodać nic ująć. Wygodnie i w miare komfortowo. Leżęć jednak się nie da.
Wszystko zależy od opon. Jednak nie męczy. Brak świstów, syków i temu podobnych dźwięków. Ogólny wzrost rozpoczyna się powyżej 130 km/h.
Bez względu na miejsce w którym się poruszam samochód zużywa tą samą ilość paliwa. Podobnie jest z prędkością. Średni ok 5,5 l/100. Raz udało mi się zejść poniżej 5 l/100. Ale to był urlop. Jeżdżę dość szybko i nie martwię się o zużycie. Tu rewelacja. Druga to awaryjność. przejechałem tym samochodem pod 200 tyś km i zepsół się raz czujnik w lewym kole ABS. Wymiana 200 zł i w ciągu 7 dni. Możecie nie wierzyć ale klocki wymieniłem dwa razy, a tarcze raz. Raz również łożyska z przodu i akumulator. Lepszego samochodu nie miałem. Mam go do początku i życzyłbym wszystkim takiego. Wsiadam i jadę bez stresu.
po porstu nie mam uwag. Rewelacja
Rewelacja

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]