Ocena kierowcy - Seat Leon II

GerwazyProtazy, 9 lat temu
Silnik 1.6 CR 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Seat Leon II 1.6 CR 105KM 77kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Gdyby miał jeszcze z 20 koni więcej byłoby pięknie , ale... nie można mieć wszystkiego :P
Bardzo fajne auto, oszczędne, wygodne i w miarę dynamiczne. Nie jest to rajdówka do wygłupów ale do codziennego użytkowania w sam raz, a silnik odwdzięcza się małym spalaniem, zwłaszcza w wersji ecomotiv z 5-cio biegowa skrzynia :) fakt, przesiadając się z mocnego diesla ( a tak było w moim przypadku) człowiek na nowo musi się uczyć jeździć dieslem, bo auto we wspominanej wersji ma bardziej charakterystykę benzyniaka niż diesla (zmiana biegów) ale po krótkim okresie adaptacji jest całkiem fajnie. Masa bajerów, typu system START&STOP, czujniki zmierzchu, deszczu, navi, bluetooth, xenony, doświetlanie zakrętów itp czynią jazdę bardzo przyjemna :)
Tutaj były pewne obawy, bo silnik 1.6 TDI CR to była dla mnie nowość a do tego tylko 105 koni, hmmm ... no dynamiką ustępuje staremu klekotowi 1.9 TDI 130 jakim jeździłem wcześniej, ale oba silniki dzieli dekada wiec nie można ich porównywać, a jak już wspomniałem po przyzwyczajeniu się, a bardziej po nauczeniu się jak tym autem jeździć jest w miarę dynamicznie a przy tym bardzo ekonomicznie i cicho. Silnik pracuje równo i cicho i mimo przebiegu odpukać nic się nie dzieje, wcześniejsze opinie jakie tu czytałem wystawiane były przy śmiesznym jak dla TDI przebiegu max 50 tys wiec postanowiłem wrzucić swoja opinie, bo auto dobija 190 tys przebiegu, kupione jako po leasingowe z przebiegiem 179 tys, co prawda rozrząd wymienia się przy 210 tys ale ja wymieniłem zaraz po zakupie auta ( dla świętego spokoju) i była to jedyna wymiana jeśli chodzi o sam silnik jaka wykonałem i oby tak dalej. Po 4 miesiącach użytkowania i 10 tys km sadze ze mogę wyrazić swoja opinie i jest ona jak najbardziej DOBRA.
Tutaj zaskoczenie , trzeba się przyzwyczaić do tej skrzyni, 5 biegów wersja ecomotiv, dość długie przełożenia, by auto w miarę dynamicznie jechało biegi zmieniamy jak w benzynie, w okolicy 2500-3000 obr/min. Mam wrażenie ze tutaj 5 bieg służy tylko do jazdy po trasie, tak jak w innych autach 6 bieg, nie ma szans w mieście jeździć na 5 ( choć ''podpowiadacz'' na zegarach wskazuje inaczej, ale jazda na 5 biegu z prędkością 60 km/h to męczarnia dla tego silniczka, po prostu słychać jak mu ciężko : (
Daje ocenę przeciętnie, ale ze wskazaniem na dobrze, bo wina są nasze dziurawe drogi. W normalnym kraju po normalnych drogach komfort jazdy był by o wiele większy, dodam ze mam felgi 17'' na nisko profilowych oponach co dodatkowo pogarsza komfort, ale idzie zima i lada dzień zmienię na 16'' z oponami 205/55/R16 wiec powinno być lepiej, Samo zawieszenie bardzo fajne, auto dobrze trzyma się drogi, daje frajdę z jazdy
Widać w miarę, ale poprawę parkowania załatwiają seryjne czujniki parkowania z wizualizacja na ekranie navi, bardzo przydatna sprawa.
tutaj tez ok wszystko na swoim miejscu , choć ekran nawigacji i samego radia mógłby być ciut wyżej.
jest ok, ( ale kompresor klimy trzeba było wymienić )
auto dla dwóch osób jest ok , bagażnik pomieścił wszystko na tygodniowe wakacje, jakby było przy 4 osobowej rodzinie? hmmmm myślę ze już nie tak fajnie, no ale nie oszukujmy si nie jest to auto rodzinne.
silnika nie słychać prawie wcale i to zarówno po mieście czy w trasie ( przepaść, jeśli porównać do poprzednich klekotów TDI) ale jak już wspomniałem nasze dziurawe drogi w połączeniu z nisko profilowymi oponami hmmm no troszkę zaniżają ocenę w kategorii ''wyciszenie ''
lejesz paliwo i jeździsz, a i tak pozytywnie się możesz zaskoczyć na stacji benzynowej
kopiłem jako auto używane, tanie nie było i tak, jako nowe do najtańszych nie należy, no ale nie można sie czepiać, bo auto odwdzięcza sie przyjemnym prowadzeniem i ograniczonym apetytem na paliwo , wyposażenie to wiadomo kwestia opcji , gustu i preferencji, no ale jak to mówią ''każde auto jest tyle warte ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić '' :P
padł kompresor od klimatyzacji i to jedyna rzecz jaka w tym aucie naprawilem
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CR 105KM 77kW [l/100km]