Ocena kierowcy - Seat Leon II

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : największym plusem jest przestrzeń wewnątrz auta
Silnik : turbina 176000km
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe 197000km
Układ hamulcowy : dość szybko zużyłem fabryczne tarcze hamulcowe
Bardzo dobrze sprawujące się auto. jego mankamenty to za słabe hamulce w standardzie ze względu na zbyt małe fabrycznie montowane tarcze hamulcowe, które przy agresywnej jeździe szybko się zużywają i nadsterowność w szybko pokonywanych zakrętach z uwagi na bardzo ciężki silnik z przodu i bardzo lekki tył. do tego wysokie osoby jak ja mają problem z widocznością, dalej odsunięty fotel powoduje konieczność dosyć mocnego wychylania się pod światłami i na skrzyżowaniach wąskich dróg. Ale mozna się do tego przyzwyczaić ;-)
Dość długo mnie nie zawodził a w tdi z grupy vw na pompowtryskach to nie jest reguła
żadnych problemów
Doskonale gdy kierowca przyzwyczai się do auta, nauczy się go słuchać i nie przesadza w zakrętach. Zły rozkład masy daje znać o sobie w połaczeniu z za słabymi hamulcami.
Tu jest przeciętnie. Wysoki facet ma problem z obserwacją tego co się dzieje wokół auta.
Dobrze ale radio ma za dużo przycisków. Do tego pokrętło regulacji zasięgu świateł w komplecie z regulacją podświetlenia zegarów schowane za bardzo pod kierownicą i deską nie są intuicyjne.
Działa doskonale
Dla mnie super
Jednak dociera z zewnątrz za dużo nie pożądanych dźwięków i szumów przy dużych prędkościach. Fabryczne opony też były nie najcichsze, a silnik to jednak "klekot" i swoje odegrać musi ;-)
Jak dla mnie auto nie zbyt drogie w utrzymaniu poza koniecznością wymiany elementów zużywających się ale to już mój styl jazdy jest przyczyną. Paliwożerność też spowodowana ciężką nogą na autostradzie ale za paliwo płaci mój szef :-D
Dla mnie lepsze auto od golfa V czyli król kompaktów w momencie wprowadzenia do produkcji.
Gdy auto miało dwa lata zapalała się kontrolka od poduszek, po wymianie poduszki w fotelu kierowcy (gwarancja) żadnych drobnych denerwujących pierdół
Bardzo dobrze sprawujące się auto. Wiek czyni swoje i niektóre rzeczy muszą się zepsuć choćby dlatego, że i ja auta nie oszczędzałem, a 5 tys. zł. wydane przez siedem lat na tylko trzy usterki ( tarcze z tyłu, turbina i dwumasa) to dzisiaj bardzo dobry wynik

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,7