Ocena kierowcy - Seat Leon II

posiadacz, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI DPF FR 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 2.0 TDI DPF FR 170KM 125kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik, na dobrych oponach na starcie ma niezłego kopa
DO tej pory nie miałem z autem większych problemów. Jazda sprawia (zawsze sprawiała) mi przyjemność.
Silnik jak do tej pory nie pracował bardzo głośno, jednak zdarzały się momenty gdy było go bardzo słychać (rzadko).
W tym modelu co jeżdżę przełożenia mogły by być krótsze
Świetnie trzyma się drogi
Zwłaszcza jeśli chodzi o tył widoczność jest ograniczona jednak dla kierowcy, który umie cofać bez patrzenia w środkowe lusterko nie będzie miało to znaczenia. Z przodu czasami przeszkadzają słupki.
Gdy był mróz na dworze i szyba zamarzała na początku jazdy szyba po stronie kierowcy znacznie wolniej się odmrażała aniżeli po stronie pasażera - być może jest to winą nieco zapchanej wentylacji.
Z przodu jest na prawdę dużo miejsca. Wiadomo, że Seat Leon nie jest autem typowo rodzinnym więc z tyłu jest już mniej miejsca jednak to nie przeszkadza jeśli wasza rodzina nie jest zbyt duża i wiekowa (mam na myśli starsze dzieci :))
Jak włączysz nawiew na najszybszy to na pewno nie będzie cicho wewnątrz samochodu :)
Codziennie przejeżdżam około 80km. Część trasy odbywa się w mieście (20km) a część na trasie (60km) Na trasie jeżdżę z prędkością od 90-120 - czasami szybciej ale to tylko aby wyprzedzić :) Średnie spalanie jakie mi wychodzi (wskazanie z komputera) to ok. 6.8l/100km Spalanie może być dużo większe jeśli wasza noga jest ciężka i lubicie dynamiczną jazdę, może dojść do 9-10l/100km
Samochód kupiłem używany w czerwcu 2010 - cena wtedy to 47tyś przebieg 50 tyś Obecnie (stan na 14.03.2011) ma 78tyś
Regulator przepływu powietrza oraz czujnik bagażnika

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI DPF FR 170KM 125kW [l/100km]

6,6